Wpis z mikrobloga

Ktoś poleci jakąś wiertarkę stołową, w rozsądnym budżecie - czyli okolice 1k PLN? Potrzebuje głównie do prac w drewnie. Przejrzałem kilka popularnych, marketowych modeli i wszystkie mają mieszane opinie. Jedni chwalą, że do amatorskich zastosować okej, drudzy ganią, że same plastiki i urządzenia szybko się rozregulowują, łapią luzy i grzechoczą.

#stolarstwo #narzedzia #diy #majsterkowanie
pablo397 - Ktoś poleci jakąś wiertarkę stołową, w rozsądnym budżecie - czyli okolice ...
  • 10
@pablo397: Nie znam Ryobi, ale pamiętam tutaj kilka wpisów ludzi, którzy narzekali na tę markę. Ktoś opisywał, że zgłosili się do niego z propozycją recenzji na youtubie, ale mieli restrykcyjne warunki. Nie zgodził się, kupił za swoje, zrecenzował, opublikował i wysłali mu pismo z żądaniem usunięcia recenzji. Było kilka tygodni temu.
@Polanin: Ja mam sporo narzędzi ryobi i ogólnie chwalę sobie. Dobre dla amatora, ale przed każdym zakupem trzeba dokładnie poczytać opinie, zwłaszcza w niemieckim internecie, bo mają wiele wtop. Ogólnie zakup ich narzędzi to loteria - albo dobra rzecz za adekwatną cenę albo bubel.
@pablo397: Ciężko mi powiedzieć, bo Ryobi nie mam i nie używałem. Napisałem Ci, bo zbudowało się we mnie wrażenie, że to bardzo przyzwoita marka dopóki nie trafiłem na te kilka innych opinii. Do tego ze sprzętów, z których jestem zadowolony większość raczej z niższej półki niż z ze średniej, więc w tym wypadku tylko powtarzam opinie.
@pablo397: przeglądam tag stolarstwo i akurat trafiłem na ten post. Jaką finalnie wybrałeś?
Ja myślałem o takiej wiertarce, typowo do prac mjasterkowych przez ostatnie parę lat i w końcu kupiłem PBD40, nie mam porównania do innych, ale dla mnie kluczowe było to, żeby była niewielka i w miarę ok - muszę powiedzieć, że dla mnie jest super, w drewnie wierci jak zła, z metalem też sobie w miarę radzi - dziś