Wpis z mikrobloga

Panie Morawiecki, uprzejmie informuję, że za pieniądze NRC (Norwegian Refugee Council) powstał i jest utrzymywany m.in. punkt recepycjny dla uchodźców z Ukrainy przy Dworcu Wschodnim w Warszawie (dokłada się miasto). Pański rząd nie dał na to ani grosza, chwali się zaś, jak to świetnie pomaga uchodźcom.

Jest za to mistrzem nie tylko w bezczelnym łganiu i wyłudzaniu pieniędzy, ale i w stwarzaniu problemów uchodźcom. Na przykład od trzech miesięcy Straż Graniczna nie umie wydawać uchodźcom zaświadczeń o przekroczeniu granicy. Stemple mają tylko posiadacze paszportów, inni nic nie dostają, a ich jest większość.

#bekazpisu #norwegia #uchodzcy #ukraina
  • 87
No, i już jest postęp.


@Filipterka25: Postęp to będzie jak zaczniesz dostrzegać różnice między przemytem ludzi z krajów jak Pakistan gdzie nie ma wojny, a ucieczką z terenów objętych wojną.

Czy przyjmowano ich tylko z krajów, dla których Polska była pierwszym bezpiecznym krajem, czy to jednak troszkę bardziej skomplikowane?


Tak, "bardziej skomplikowane" umowy sojusznicze. I to osób które pomagały NATO i polskiemu kontyngentowi.

https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/poranna-rozmowa/news-michal-dworczyk-do-tej-pory-przyjelismy-ponad-900-afganczyko,nId,5458433#crp_state=1

Czy to jest przepis?


Dyrektywa, sobie sam
Postęp to będzie jak zaczniesz dostrzegać różnice między przemytem ludzi z krajów jak Pakistan gdzie nie ma wojny, a ucieczką z terenów objętych wojną.


@fen1x: Nawet w tym co zacytowałeś nie ma wymogu wojny w kraju pochodzenia, by zostać uchodźcą - pomijając już to, że jak najbardziej Pakistan jest ogarnięty wojną domową.

Czy to jest przepis?

Dyrektywa, sobie sam przeczytaj skoro się tym tak dzielnie zajmujesz.


Zajrzyjmy więc do tego przepisu,
@fen1x: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=CELEX:32011L0095&from=SK tu masz tekst, choć w sumie nie wiem po co się tak upierasz na dyrektywę, skoro ona nie reguluje zobowiązań Polski.

Tak, "bardziej skomplikowane" umowy sojusznicze. I to osób które pomagały NATO i polskiemu kontyngentowi.


@fen1x: xDDDD

https://forsal.pl/artykuly/1452962,uchodzcy-w-polsce-najwiecej-wnioskow-w-2019-roku-zlozyli-rosjanie-i-ukraincy.html masz i czytaj, już nie będę katował ciebie statystykami to sobie poczytaj skrót prasowy z nich.

Wśród 272 osób, które spełniły warunki nadania im ochrony międzynarodowej, są m.in. obywatele Rosji
Ale ja sobie zdaję sprawę, że uchodźcą nie jest tylko osoba z rejonów wojny. Natomiast mowa o skali i o przemycie osób które miało miejsce w Białorusi, a Ty ciągle będziesz lawirował między pojedynczymi i nielicznymi przypadkami osób które dostały status uchodźcy z innych powodów. Ile było takich osób np. w 2020 roku? https://ciekaweliczby.pl/uchodzcy_2021/ To chyba mniej niż dziesiątki tysięcy rzekomych uchodźców rzucających kamieniami prawda?

@Filipterka25: Jest różnica między faktycznym uchodźcą,
Ogólnie podziwiam to, że pomimo FAKTÓW I PRZEPISÓW dalej brniesz w te swoje bzdury o pierwszym bezpiecznym kraju czy jakiś układach sojuszniczych.


@Filipterka25: Nie, nie kolego, ja brnę w odróżnianie "uchodźcy" od przemytu ludzi.
Dla mnie uchodźca otrzymujący legalnie jego status ma jak najbardziej prawo do pomocy.
No i co ma to udowadniać?


@fen1x: To, że uchodźca nie musi aplikować o status uchodźcy w pierwszym bezpiecznym państwie, czyli że słowa:

Takowych w Polsce przed wojną na Ukrainie praktycznie nie było i nie miało prawa być zgodnie z definicją kto faktycznie nim jest


są nieprawdziwe.

Ale ja sobie zdaję sprawę, że uchodźcą nie jest tylko osoba z rejonów wojny.


@fen1x: Hm. Czy możesz dokonać egzegezy swoich wcześniejszych słów?
Czekaj, czyli rozumiem że absolutnie wszystkie sprawy prawnicze (PIT, rejestrację DG, korespondencję z ZUS, reklamacje towaru, dochodzenie roszczeń itd.) cedujesz na kogoś innego, ponieważ nie umiesz nawet odnaleźć przepisu? Mając podany przepis? xD


@Filipterka25: To już Twoja interpretacja, bo ktoś smiał śmieć się z Tobą nie zgadzać, a ma ciekawsze rzeczy niż sprawdzanie i doszukiwanie się konkretnego przepisu.

Hm. Czy możesz dokonać egzegezy swoich wcześniejszych słów?


@Filipterka25: Nie, bo mowa
To już Twoja interpretacja, bo ktoś smiał śmieć się z Tobą nie zgadzać


@fen1x: Ale ty się nie zgadzasz z przepisami i faktami, nie ze mną.

a ma ciekawsze rzeczy niż sprawdzanie i doszukiwanie się konkretnego przepisu.


@fen1x: Ale ty szukałeś przepisu - co prawda nie znalazłeś i pomyliłeś przepis z jakimiś brednotkami z KUL-u na jego temat, a sam akt prawny o jakim myślałeś nie za bardzo jest aktem
Pomyliłeś się co do tego co uchodźcy w Polsce przysługuje


@Filipterka25: Niby gdzie? Sam stwierdziłem, że osobom z Ukrainy jak najbardziej to się należy. Jedyne co sugerowałem to, że przed wojną praktycznie nie było ich(uchodźców) w Polsce, co jest prawdą bo mowa o 2-3 tys osób, a nie 3,5mln.

co do tego czy w Pakistanie jest wojna


@Filipterka25: Rzuciłem pierwszy lepszy kraj z brzegu, ale widzę że jak już się
Niby gdzie?


@fen1x: Tu:

Proponuję zapoznać się z definicją "uchodźcy" i przestać pieprzyć bzdury łącząc imigrantów zarobkowych z tą terminologią.


No chyba, że miałeś co innego na myśli niż to, że świadczenia socjalne się należą uchodźcy.
No chyba, że miałeś co innego na myśli niż to, że świadczenia socjalne się należą uchodźcy.


@Filipterka25: I teraz mam się z Ciebie pośmiać odnośnie czytania ze zrozumieniem? To było odnośnie osób które zostały przemycone przez Łukaszenkę, a którzy jeszcze za to płacili stąd sugestia, że to imigranci zarobkowi.

Doczytałeś na wikipedii?


@Filipterka25: Pojechałem do ambasady zapytać.
To było odnośnie osób które zostały przemycone przez Łukaszenkę, a którzy jeszcze za to płacili stąd sugestia, że to imigranci zarobkowi.


@fen1x: Z Białorusią wyjechałeś nieco później. Z grubsza godzinę.

Drobiasz ideologię, by bronić swojego ukochanego PiS-u przed oskarżeniami, że nic nie zrobili - no nie zrobili, 500+ się należało każdemu uchodźcy przed wojną, wpuszczenie uchodźców (także legalizowanie tych, co przeszli zieloną granicę) wynika z prawa międzynarodowego.

No oklaski dla stróża,
Drobiasz ideologię, by bronić swojego ukochanego PiS-u przed oskarżeniami, że nic nie zrobili


@Filipterka25: Słuchaj każdą obelgę zniosę ale są pewne granice.

no nie zrobili, 500+ się należało każdemu uchodźcy przed wojną, wpuszczenie uchodźców (także legalizowanie tych, co przeszli zieloną granicę) wynika z prawa międzynarodowego.


Nigdzie nie sugerowałem, że uchodźcy zwłaszcza osób z Ukrainy się to nie należy. To jest Twoja interpretacja tak jak to, że popieram PiS bo śmiem mieć
To jest Twoja interpretacja tak jak to, że popieram PiS bo śmiem mieć opór przed przyjmowaniem osób rzucających kamieniami.


@fen1x: Ale zauważyłeś, że tylko ty piszesz o Białorusi, tak?

Nigdzie nie sugerowałem, że uchodźcy zwłaszcza osób z Ukrainy się to nie należy.


@fen1x: Widzę, że jak zostajesz złapany za rękę, to się wypierasz że to nie twoja ręka.

Napisałeś:

@Filipterka25: Proponuję zapoznać się z definicją "uchodźcy" i przestać pieprzyć
Ale zauważyłeś, że tylko ty piszesz o Białorusi, tak?


@Filipterka25: A Ty że nie mam nic przeciwko uchodźcom, tak?

Z Białorusią wyjechałeś godzinę PÓŹNIEJ. Całą dyskusja wcześniej dotyczyła uchodźców, a nie kryzysu migracyjnego.


@Filipterka25: Może dlatego, że wcześniej były ze 4 komentarze które dotyczyły Estonii i urzędów skarbowych.
A Ty że nie mam nic przeciwko uchodźcom, tak?


@fen1x: To nie ma związku z tym, co cytujesz.

Może dlatego, że wcześniej były ze 4 komentarze które dotyczyły Estonii i urzędów skarbowych.


@fen1x: To też nie.

Podsumujmy:

- myliłeś się w absolutnie każdej kwestii,
- wiedzę opierasz o nagłówki, czasem zajrzysz do wikipedii, ale to rzadko
- dla ciebie 2+2=5, i to nie błąd, to twój pogląd.
@Filipterka25: W każdej kwestii w którą sobie wybrałeś jako kwestię. Rozumiem odnośnie przemytu ludzi przez Łukaszenkę też się mylę? Nie miało to miejsca, a Polska powinna wszystkie osoby przyjąć jak leci pomimo ataków na pograniczników.