Wpis z mikrobloga

Panie Morawiecki, uprzejmie informuję, że za pieniądze NRC (Norwegian Refugee Council) powstał i jest utrzymywany m.in. punkt recepycjny dla uchodźców z Ukrainy przy Dworcu Wschodnim w Warszawie (dokłada się miasto). Pański rząd nie dał na to ani grosza, chwali się zaś, jak to świetnie pomaga uchodźcom.

Jest za to mistrzem nie tylko w bezczelnym łganiu i wyłudzaniu pieniędzy, ale i w stwarzaniu problemów uchodźcom. Na przykład od trzech miesięcy Straż Graniczna nie umie wydawać uchodźcom zaświadczeń o przekroczeniu granicy. Stemple mają tylko posiadacze paszportów, inni nic nie dostają, a ich jest większość.

#bekazpisu #norwegia #uchodzcy #ukraina
  • 87
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dokładniej 5 komentarz, użyłem sformułowania "białoruskiej linii lotniczej" odnośnie osób które zostały szmuglowane przez reżim Łukaszenki.


@fen1x: Dokładnie to on padł po wskazaniu, że 500+ się należy na mocy przepisów przedwojennych każdemu uchodźcy.

Rozumiem odnośnie przemytu ludzi przez Łukaszenkę też się mylę?


@fen1x: Może nie zauważyłeś, ale jako jedyny wracasz w kółko z Białorusią.
  • Odpowiedz
Może nie zauważyłeś, ale jako jedyny wracasz w kółko z Białorusią.


@Filipterka25: Bo to jest meritum dla mnie. Ja nie mam żadnych przeciwwskazań dla innych prawdziwych uchodźców. To, że Ty sobie chcesz kreować rozmowę tak by potem sumować rzeczy w których miałeś rację to inna kwestia.

@Filipterka25: Odnośnie faktu, że noclegi dla rodzin z Ukrainy są opłacone też się myliłem? Podobno państwo nic nie robi? Pieniądze są tylko
  • Odpowiedz
Odnośnie faktu, że noclegi dla rodzin z Ukrainy są opłacone też się myliłem?


@fen1x: Daje jednorazowo 2400 na osobęna dwa miesiące (łącznie), i to nie na nocleg a ogólnie (nocleg+wyżywienie). Łał. Jak już zaczniesz pracować na siebie to się zorientujesz że to nie starczy na wyżywienie, więc także nie na nocleg.

Dzieci do polskich szkół też na własny koszt chodzą, itp,
  • Odpowiedz
Tłumaczyłem - to się należy każdemu uchodźcy na podstawie przepisów przedwojennych. Od czterech godzin ośmieszasz się w tym wątku, choć mogłeś przeczytać wskazane przeze mnie palcem przepisy i to wiedzieć.


@Filipterka25: No i co z tego, że jest? To oznacza że nikt za to nie płaci czy o co chodzi? Bo mowa była o tym co rząd robi czytaj na co wydaje pieniądze.

Sam się ośmieszasz sugerując na starcie nieprawdę,
  • Odpowiedz
No i co z tego, że jest?


@fen1x: To znaczy, że pan płemieł tego nie zrobił. Tak jak nie dał uchodźcom 500+. Zaczynasz łapać?

Ja się mogę zgodzić że mogłoby może więcej, ale przy tej skali 3,5 mln ludzi to jest to i tak kolosalny wkład cokolwiek by to nie było


@fen1x: A to spoko, można dać na o-------l 2400 zeta za dwa miesiące na osobę i pykać
  • Odpowiedz
Daje jednorazowo 2400 na osobęna dwa miesiące (łącznie), i to nie na nocleg a ogólnie (nocleg+wyżywienie). Łał. Jak już zaczniesz pracować na siebie to się zorientujesz że to nie starczy na wyżywienie, więc także nie na nocleg.


@Filipterka25: SKALA kolego jak już się matematyki chwytałeś.

A to spoko, można dać na o-------l 2400 zeta za dwa miesiące na osobę i pykać w
  • Odpowiedz
Patrz wyżej, 3,5mln uchodźców z Ukrainy w kraju który ma 16mln osób pracujących


@fen1x: I znowu się mylisz - 3,5 miliona przeszło granicę, z czego duża część pojechała dalej. Zostało poniżej 2 mln.

SKALA kolego jak już się matematyki
  • Odpowiedz
I znowu się mylisz - 3,5 miliona przeszło granicę, z czego duża część pojechała dalej. Zostało poniżej 2 mln.


@Filipterka25: Ahh, tylko dwa miliony uff. To tak to faktycznie nie ma o czym wspominać...

A tak, skala, to można to zrzucić na barki obywateli i p-----------ć kolejne miliardy na TVP, kościółek lub jakieś drobne miliony na obronę reformy
  • Odpowiedz
Oczywiście że wykonało, chociażby przekazanie kilkuset czołgów Ukrainie i masy innego sprzętu, swoich lotnisk na potrzeby transportu z innych krajów, itd. który pozwolił jej na powstrzymanie rosjan przed przejęciem i niszczeniem kolejnych części kraju oraz bardzo możliwe szybszemu zakończeniu tego konfliktu.


@fen1x: To teraz będziemy łączyli pomoc militarną z pomocą uchodźcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ahh, tylko dwa miliony uff.


@fen1x: Ahhh, kolejny raz
  • Odpowiedz
To teraz będziemy łączyli pomoc militarną z pomocą uchodźcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Filipterka25: Nie, łączyli pomoc Polski jako kraju i łącznego wysiłku na rzecz między innymi ów uchodźców z Ukrainy którzy będą mogli, być może, dzięki takiej pomocy wrócić szybciej do siebie a nie wegetować. Także tak, to jest możliwe nawet najlepsza pomoc dla tych osób bo bezpośrednio wpływa na losy ich kraju, a nie
  • Odpowiedz
@Filipterka25: Przypominam też, że osoby które dalej są na Ukrainie też potrzebują pomocy, może nawet bardziej niż osoby które wyjechały. I Polska dzięki swoim działaniom wpływa razem ze Stanami i UK najbardziej na poprawę ich losu.
  • Odpowiedz
Pomimo że te 1,5 chociażby potencjalnie użyło polskiego transportu który jest "darmowy" znaczy jego koszty pokrywa państwo


@fen1x: Zbiorkom jest samorządowy, PKP zaś to spółka giełdowa która nie dostała żadnego wyrównania za darmowe bilety. Znowu pudło.

Ahhh, kolejny raz umniejszę rozmówcę przez wypunktowanie, że w sumie 2mln to nie 3,5 więc argument się nie liczy.


@fen1x: Zacznij opierać swoje argumenty o faktu zamiast o swoje fantazje, to nie
  • Odpowiedz
Zbiorkom jest samorządowy, PKP zaś to spółka giełdowa która nie dostała żadnego wyrównania za darmowe bilety. Znowu pudło.


@Filipterka25: A to spoko, w końcu samorząd to nie część struktury państwa i mówiąc o wysiłku kraju nie można go do tego włączyć.
  • Odpowiedz
A to spoko, w końcu samorząd to nie część struktury państwa i mówiąc o wysiłku kraju nie można go do tego włączyć.


@fen1x: Zajrzyj do ustaw samorządowych (jest kilka) i doczytaj co to ten samorząd terytorialny. Nie, nie jest częścią państwa, tak jak nie jest nim np. stowarzyszenie wolontariuszy czy Okręgowa Rada Adwokacka.
  • Odpowiedz
Zacznij opierać swoje argumenty o faktu zamiast o swoje fantazje, to nie będzie problemu.


@Filipterka25: Zakończmy tą rozmowę bo jak mam p-------ć o tym, że 3,5 mln ludzi to jest duża liczba a 2mln to w sumie tyle co nic to szkoda czasu. Tak jakby to kuźwa cokolwiek zmieniało w tym że Polska pomaga naprawdę duzo.
  • Odpowiedz
Tak jakby to kuźwa cokolwiek zmieniało w tym że Polska pomaga naprawdę duzo.


@fen1x: No właśnie nie pomaga, chyba że dziękujesz panu urzędnikowi za to, że załatwił sprawę w terminie i uważasz to za pomoc.
  • Odpowiedz
Zajrzyj do ustaw samorządowych (jest kilka) i doczytaj co to ten samorząd terytorialny.


@Filipterka25: Pytanie, skąd samorząd terytorialny otrzymuje finansowanie? Dotacje? Czy to wszystko może, tylko może, ma związek z podatkami? Zatem czy złe będzie określenie, że Polska jako kraj pomaga mówiąc również o samorządach? Czy może samorządy mają finansowanie z powietrza zatem nie można tego łączyć?

Naprawdę to jest pewna różnica między samorządem terytorialnym finansowanym z podatków, dotacji od
  • Odpowiedz
Pytanie, skąd samorząd terytorialny otrzymuje finansowanie? Dotacje? Czy to wszystko może, tylko może, ma związek z podatkami?


@fen1x: Sprawdzisz to w ustawach samorządowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Naprawdę to jest pewna różnica między samorządem terytorialnym finansowanym z podatków, dotacji od państwa, itp., a np. Radą Adwokacką utrzymującą się ze składek.


@fen1x: W wypadku opłat i podatków wnoszonych na samorząd oraz składek na ORA jest
  • Odpowiedz
(inb4: tak, możesz zarówno przestać być adwokatem i nie mieć obowiązku uiszczania składek, tak jak możesz się wyprowadzić z gminy i jej nie utrzymywać).


@Filipterka25: A można się wypisać z podatków, które po części do niej trafią?
  • Odpowiedz
A można się wypisać z podatków, które po części do niej trafią?


@fen1x: Z lokalnych? Jak najbardziej wyprowadzając się z gminy. Z części PIT przekazywanej gminie? Też, jak się przeprowadzisz do innej gminy.
  • Odpowiedz