Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 37
303 587 + 32 = 303 619

Pojechałem przetestować nowe SPD 540 zamiast 520 (stare dostały luzu) i tak sobie wszystko przygotowałem, że zapomniałem nasmarować łańcuch po myciu. Więc wyszedł przejazd techniczny, bo po 20 km już wiedziałem, że zapomniałem o smarowaniu łańcucha.

#rowerowyrownik #rower #sport #trening #rowerowetrojmiasto #wahoo #wahooligan #gravel #ridley #wykopridleyclub

Skrypt | Statystyki
reddin - 303 587 + 32 = 303 619

Pojechałem przetestować nowe SPD 540 zamiast 520 (st...

źródło: comment_16532223076eOkgK1okPZFkVoFp3YLKp.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
A tego się nie czuje po 100 metrach max?


@Migfirefox: Ja smaruję woskiem, on dobrze się osadza w ogniwach. Czułem, że coś jest nie teges, ale wierzyłem, że przecież smarowałem.
  • Odpowiedz
@reddin: Ja zwykle ceramicznym finish linem smarowałem rower to jakbym ruszył bez posmarowania to bym umarł chyba przez dźwięki jakie napęd wydawał. Brzmiało to jak od 5 lat nienasmarowany łańcuch.
  • Odpowiedz
@Migfirefox: Aby wymyć wosk, musiałbym użyć myjki ultradźwiękowej a takiej nie posiadam, więc zawsze trochę wosku zostaje i to dało mi przejechać około 20 km.
  • Odpowiedz
540 zauważalnie lepsze od 520? Wiadomo, nowe to nowe, ale czy przeskok jakościowy jest?


@WatchYourBack: Nie zauważysz różnicy moim zdaniem. Choć wydaje mi się (bo kiedyś miałem w poprzednim rowerze 540), że 540 jednak dłużej żyją. Te 520 dostały luzu po 3k kilometrów. Można to oczywiście zniwelować, ale trzeba je rozebrać itd.
  • Odpowiedz
@WatchYourBack:
To praktycznie to samo w użytkowaniu.

@reddin:
Żyją dłużej bo mają inaczej rozwiązane łożyskowanie i można je rozbierać bez użycia tego specyficznego klucza. Inna sprawa że luz na pedałach jest akurat z tych nie przeszkadzających w czasie jazdy bo się go nie czuje.
  • Odpowiedz