Wpis z mikrobloga

Dziś obchodzimy #bitcoinpizzaday
22 maja 2010 r. Laszlo Hanyecz, programista i górnik BTC z Florydy, pierwszy wykorzystał kryptowalutę do zakupu dwóch pizz w Papa John's. Była to pierwsza fizyczna transakcja opłacona za pomocą zdecentralizowanej waluty cyfrowej.

Laszlo Hanzecz wydał 10 000 BTC (o obecnie szacunkowej wartości ponad 295 000 000 USD) na 2 pizze, powiedział, że niczego nie żałuje.

#kryptowaluty #bitcoin
Pobierz
źródło: comment_16532131243tzedmQSfC5yE1wmspsoha.jpg
  • 13
@kamil-wasniewski: Czy to byla pierwsza na świecie transakcja kupna gumi kulki? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zaplaciles za nia kamykami? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy z jakiegoś innego powodu byla szczegolna dla swiata. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rosen: Ciekawi mnie, jaką część swoich BTC wtedy wydał i czy dziś jeszcze coś ma czy nie.

Bo jeżeli wydał 10 000 BTC na pizzę, a zostawił sobie drugie tyle do dzisiaj, no to czego ma chłop żałować xD
@elzevir: ta jasne, zostawil sobie drugie tyle do dzisiaj, zamiast no nie wiem. Wyprzedac sie na gorce 69k albo jak prawie kazdy normalny człowiek w momencie jak BTC uderzył 10-20 dolarow i mial typek zysk rzedu kilku tysiecy procent. Ciężko mi sobie wyobrazić trzymać coś kupione za np. 0.5$ do momentu 69k :D A przecież on tego pewnie nawet nie kupił tylko dostał nagrodę za wpisy na forum albo sobie wykopał
@rosen: Generalnie tego typu wpisu uważam za bardzo szkodliwe dla nowoczesnego, zdecentralizowanego pieniadza do jakiego aspirował bitcoin. Gość miał BTC i mógł wydać go na pizze czy na cokolwiek innego. I to zrobił, bo pieniądze do tego powinny służyć. A tymczasem okazuje się, że krypto to czysta spekulacja i nie opłaca się ich wydawac, bo pózniej wychodza takie kwiatki.