Wpis z mikrobloga

@qrak01: no bo w rynku trzeba być długo. Większość ogarnia chciwość i myślą że po roku kupią Lambo. No niestety, ale ludzie na niejednej rzeczy tracili w historii (nieruchomości, akcje, surowce, własna firma) co nie definiuje tych rzeczy jako skam. Poza tym zauważ że jak ostatnio była panika podczas rozpoczęcia wojny ludzie się rzucili do kantorów i kupowali USD powyżej 4,5 zł xddd I część pewnie dziś sprzedała w dołku. Czy
@Corona_Beerus:
Jasne, że tak. Masz rację. Powtórzę się, ale pisałem już: nie twierdzę, że krypto to jedyny scam.
Ja się głównie odnoszę do niebezpiecznego wizerunku 'bezpiecznego pieniądza przyszłości'. Gdyby wszędzie w necie widniał opis "bitcoin to ponzi, a reszta krypto to shitcoiny gdzie szuka się frajera" to by nie było problemu.

Widzę na FB nawet ludzie co nie powinni nawet zdrapek wysyłać bo nie ogarniają pytają o krypto bo 'to bezpieczne
"bitcoin to ponzi, a reszta krypto to shitcoiny gdzie szuka się frajera" to by nie było problemu.


@qrak01: no ale zawsze jak wejdziesz na tag krypto i spytasz się w co inwestować? to truskulowcy (xDˣᴰ) ci zawsze powiedzą "tylko BTC..." Ale rada, radą a chciwość i tak będzie górą i noobki zawsze zrobią swoje. Powtórzę: "Problemem jest ludzka chciwość i tyle" a nie aktywo. Tylko krypto to zajebiście uwypukla bo część
@qrak01: powiem ci tak, siedzę w tym 8 lat. Sam na własnej skórze przeszedłem te wszystkie etapy. Od głupka, tracącego na okrągło do tego kim jestem dzisiaj (ale wciąż uważam że jeszcze dużo pracy przed mną). I imo uważam że to najlepsza rzecz jaka mogła mnie spotkać. Przede wszystkim umiejetność panowania nad swoimi emocjami, wyłapywanie tych złych i ich redukowanie oraz szukanie tych emocji dobrych. Obserwowanie też jak inni ludzie wdupiają
No i morał taki że jeśli tracisz to nie wina na czym tracisz tylko twoja własna wina. Trzeba wyjść z mentalności ofiary, zmienić myślenie i zacząć z tego korzystać.


@Corona_Beerus:
Po pierwsze gratuluje rozwoju i tego, że cieszysz się w jakim miejscu życia się znalazłeś. Bez ironii - naprawdę gratuluje samozadowolenia, bo imho to dużo ważniejsze niż zasoby czy zielone portfolio.

Co do krypto to nie inwestuje bo nie mam potrzeby.
Dlaczego te świetne kryptowaluty, które miały być od tego niezależne i być zabezpieczeniem przed inflacją są... dokładnym odzwierciedleniem zachowania prawdziwych walut obecnie?


@EastWestEast: co ty #!$%@? xD

Tak wygląda USD do BTC w przeciągu 5 lat, spadek wartości dolara o 93%, faktycznie na BTC można było stracić i wcale nie zabezpieczył przed inflacją ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_1653247173J0LHetFQagwR5Jq2Dud6yM.jpg
@To_The_Moon: Gdyby babcia miała wąsy... popatrz sobie po akcjach spółek, które długo istnieją albo po cenach innych rzeczy. Gdybym tylko kupił w odpowiednim momencie i sprzedał w odpowiednim momencie. Jak się patrzy wstecz na zapis ceny w czasie to jest takie oczywiste.

nie rozumiesz sensu krypto tylko pokazuje ten tekst, że ktoś miałby teraz swoje oszczędności -50% od topu xd


@UgandaWarrior: Sens krypto jest taki, że kupujesz i liczysz na
Gdybym tylko kupił w odpowiednim momencie i sprzedał w odpowiednim momencie.


@EastWestEast: gdyby mi tacy ludzie jak ty nie #!$%@? w 2014 roku i zbijali mój optymizm do technologii blockhain to bym nie sprzedał. Tyle wystarczyło. Zapisz sobie ten post i zawołaj mnie za 4 lata, albo ja Cie zawołam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sens krypto jest taki, że kupujesz i liczysz na to, że liczba naiwnych
do technologii blockhain


@To_The_Moon: Widzę, że już się zaczyna mieszanie kryptowaluty (chociaż powinno się mówić raczej kryptospekuły) z blockchainem.

z kupowaniem akcji spółek czy złota tak nie jest?


@To_The_Moon: Nie, nie jest.

ja w 2014 roku sprzedawałem przedmioty za krypto, więc jak widać BTC potrafi mieć większą przydatność niż potrafisz sobie wyobrazić


@To_The_Moon: Przydatność do spekulacji lub przydatność do zapłacenia komuś kto chce przyjąć kryptowalutę także w ramach spekulacji.
le nie użyłbym określenia oszustwo względem całego rynku krypto, bo sporo ludzi wchodzi w to świadomie wiedząc jak działa, to są ludzie naciągani bajeczkami o niekończącym się zysku,


@EastWestEast: system rezerwy cząstkowej np. w Polsce pozwala bankowi komercyjnemu z każdego 1000 PLN pożyczonego w NBP wprowadzić do obiegu nawet 27 000 pln. Na stonie NBP był kiedyś film, który tłumaczył mechanizm działania, ale już go skasowali. Większość bankowców nie jest tego