Wpis z mikrobloga

Mieszkanie dla rodziny 2+2 w Krakowie na Czyżynach 6km od centrum. Stan deweloperski, 82,5m^2 powierzchni użytkowej (3m^2 pod ścianami działowymi ;) ) Widok ze wszystkich okien jest na sąsiadów w tym między balkonem a sąsiednim blokiem jest ok 15 metrów.
Cena 15k/m^2 (całość 1,35mln czyli powiedzmy 1,25mln za mieszkanie i 100k za miejsca parkingowe i komórkę)
Z wykończeniem całość wyjdzie jakieś 1,55mln lub więcej.
Policzmy ratę kredytu ;) Sam wkład własny 20% to już 310k Do tego kredyt na 1,24mln. Oprocentowanie załóżmy 8,2%. Rata z ubezpieczeniem ok 10k w tym 8,5k odsetek :)

#nieruchomosci #kredythipoteczny #krakow
Pobierz spaedesz - Mieszkanie dla rodziny 2+2 w Krakowie na Czyżynach 6km od centrum. Stan de...
źródło: comment_1653121719WqnMcKh1IRM3KmW690W0Y2.jpg
  • 28
@pastibox: Już #!$%@?ąc że te mieszkanie 1,3mln kosztuje ale Polaków trzeba jechać i jeb do banku zapłać 2,2mln za to że dali Ci kredyt. Żeby nie było rozumiem że bank musi zarobić i że to nie Caritas ale to to już przestaje być śmieszne... Sam myślę o budowie domu i kredycie ale wizja #!$%@? 20lat na bank to się wszystkiego odechciewa...
@lotnik939: Mamy najdroższe kredyty w Europie, a jeszcze przed #!$%@? gospodarki przez łysego z NBP mieliśmy najwyższe marże w EU XD Po prostu dla banków Polska jest kolonią do dojenia z niej hajsu.
Zobacz sobie jak wyglądają kredyty w Niemczech czy Danii. Za 100lat do takiego poziomu nie dojdziemy.
@ChamskoCytuje: Wiem jak wyglądają i dlatego się odechciewa bo robisz jak chłop pańszczyźniany na bank i się ciesz bo masz coś swojego.
Rozmawiałem z Niemcami ode mnie z pracy i u nich zakup i budowa domu to takie 15-20 lat kredytu który ciąży jak u nas rata za samochód czy droższa lodówka. I z tego co zrozumiałem (ale mogę się mylić bo specem nie jestem) to kredyty mają dosyć stabilne bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spaedesz: panie, tak tanio to nigdy już nie będzie, bierzcie bo już mi dzwonili Niemce, że za zwei million złotych to wezmą, hehe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja #!$%@?. Milion samych odsetek w 10 lat oddać bankowi XDDDD