Wpis z mikrobloga

@zwk-: W tym ze np. siedzisz ze znajomymi wieczorem, wypijesz 4-5 zerówek, pośmiejesz się, pogadasz, a potem wsiadasz w auto i kulturalnie wracasz do domu.

Albo po 8h snu nie zastanawiasz się, czy Ci #!$%@? z pyska, bo te 4-5 piw mogło jeszcze nie wyjść + jak wyżej: wsiadasz w auto bez strachu i zmęczenia.

Albo nie masz wyrzutów, bo nie tracisz weekendu na kacowanie i powtarzanie sobie "kurła, nigdy już tak się nie nawalę", a potem sam wiesz jak jest (próba picia z umiarem nic nie daje, bo pijesz i się srasz, czy nie za dużo, aż w koncu w środku nocy hamulce puszczają i jest jeszcze
  • Odpowiedz
@DamianooTrucker: Wystarczy nie pic dużo. Ja czasem sobie strzelę sobie piwka i nie ma kaca, nie jestem uwięziony, nie potrzebuje piwka na każdy wieczor czy każdy mecz, mam energię i mogę ja spożytkować na hobby
  • Odpowiedz
@Rga79: Bo piwkujesz równo z innymi np. przy grillu. A zerówka jest zdrowsza niż choćby Cola, do tego dzisiejsze są naprawdę w #!$%@? dobre (ciemna Fortuna, Milosławy, Grodzisk), a jak np. jesz w tajskiej knajpie to aż sie prosi o odpowiednie piwo do tego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@1964: @NaCl: wow, brawo- nie wypiliście ani jednego piwa bo macie tak słabą wolę, że bez zupełnej abstynencji zaczęlibyście walić na umór?
To tak, jakby ktoś powiedział, że nie jeździ autem, bo jak wsiądzie to mu #!$%@? i leci 150 w zabudowanym xD
  • Odpowiedz
@tellet: Dla niektórych to jest właśnie silna wola, kiedy postanawiasz nie pić nawet piwa i to daje im dużo większą satysfakcję. Nie każdy to zrozumie.

Deuga sprawa, że przy chorobie alkoholowej to nie zadziala. Nawiązując do Twojej analogii: to tak jakbyś wiedział, że nie masz władzy w nodze i jak wsiądziesz do auta to nadepnie gaz do oporu. I dlatego nie wsiadasz w ogóle zamiast z nią walczyć za każdym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@zwk-: na moje to mózg mi pracuje jakieś 3x szybciej, coś jak na kawie. Robie ciekawsze rzeczy w weekendy, czas wolny jest też bardziej produktywny.

A gdy zaczynam pracę to w lepszym humorze bo wypoczełem.
A to wszystko nawet nie przy rzuceniu alkoholu tylko mocno ograniczyłem. Obecnie pije z 3 piwa miesięcznie
  • Odpowiedz