Wpis z mikrobloga

Moja Różowa zacznie brać pigułki antykoncepcyjne ze względów medycznych ale powiedziała ,że seksy to i tak tylko z gumą bo jej koleżanka brała i zaszła w ciążę. Ona strasznie boi się mieć dzieci i nie wiem jak ją przekonać, że nic takiego się nie stanie, że szansa na to wynosi 0.1% jej nie przekonują.
#seks #zwiazki #logikarozowychpaskow
  • 36
  • Odpowiedz
Prawidłowo dobrana antykoncepcja hormonalna nie wpływa negatywnie na organizm.


@fazonun: ręce opadają przy czytaniu takich „mądrości”. Zapoznaj się z ulotkami leków. Porozmawiaj z kobietami, które biorą/brały. Osobiście nam przypadki 2 kobiet, które w wieku 23 i 25 lat dorobiły się żylaków nóg antykoncepcją hormonalną, niczego innego nie brały, bo były zdrowe. Inne po odstawieniu przez kilka lat nie mogły zajść w ciążę.

Nie ma czegoś takiego, jak w 100% bezpieczny
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@zsokiemowocowym: tabsy nie mają 100% skuteczności, nawet przyjmowane całkowicie poprawnie, a co dopiero typowo. Zawsze coś się może wysypać, a widocznie różowa nie chce ryzykować bycia w tym pechowym procencie i być obarczoną bardzo poważnymi skutkami, nie wiem czego tu można nie rozumieć ¯\_(ツ)_/¯ tym bardziej że przyjmując anty odpada użycie tabletki dzień po, albo aborcja albo hodowanie purchlaka
  • Odpowiedz
@fazonun: byłeś kiedyś u ginekologa czy tylko tak #!$%@? w internecie?
osoby, które przyjmują antykoncepcję mają kilkukrotnie zwiększone ryzyko raka szyjki macicy i piersi i muszą się regularnie badać. różnica w skuteczności prezerwatyw i tabletek jest niewielka a ryzyko jakie niesie przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej jest realne.
  • Odpowiedz
osoby, które przyjmują antykoncepcję mają kilkukrotnie zwiększone ryzyko raka szyjki macicy i piersi i muszą się regularnie badać. różnica w skuteczności prezerwatyw i tabletek jest niewielka a ryzyko jakie niesie przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej jest realne.


@sassy:

The overall absolute increase in breast cancers diagnosed among current and recent users of any hormonal contraceptive was 13 (95% CI, 10 to 16) per 100,000 person-years, or approximately 1 extra breast cancer for every 7690 women using hormonal contraception for 1 year.

Conclusions: The risk of breast cancer was higher among women who currently or recently used contemporary hormonal contraceptives than among women who had never used hormonal contraceptives, and this risk increased with longer durations of use; however, absolute increases in risk were small. (Funded by the Novo
  • Odpowiedz
@zsokiemowocowym: Jakoś w te koleżanki, co zaciążyły średnio wierzę. Przede wszystkim leki bierze się o stałej porze i popija wodą. Z tego, co gadałam z różnymi ludźmi to właśnie wiele osób przerasta. Nie są w stanie tego ogarnąć, pojąć :D
Zresztą zawsze jest aborcja, nie rozumiem problemu. Odkładasz 2k na tzw. fundusz aborcyjny i elo.
  • Odpowiedz
@Zerp: wybrałeś sobie badania, które potwierdzają to co mówisz, ok.
w zależności od tego czy przyjmujesz 1 czy 2-składnikową antykoncepcję na ulotce będą wyszczególnione inne możliwe działania niepożądane i ryzyko rozwinięcia różnych chorób z którym się trzeba liczyć podejmując kurację tabletkami anty.

tabletki przyjmowane na stałe mogą uszkadzać wątrobę, zaburzać procesy krzepnięcia krwi oraz przyczyniać się do przyspieszonego rozwoju niektórych chorób.
  • Odpowiedz
@sassy: wiadomo, że nie są to tabletki bez skutków ubocznych, ale sam ginekolog jej to zaproponował na problemy z hormonami i nie wiem jak długo będzie musiała to brać. Jak jej pomoże to nie będę naciskał aby brała dłużej tylko dla seksu.
  • Odpowiedz
wybrałeś sobie badania, które potwierdzają to co mówisz, ok.


@sassy: chetnie zapoznam sie z tym co czytałaś i sobie przeanalizuję, co do innych side effectów nigdzie ich nie neguje wiec nie rozumiem po co o tym piszesz, pisałaś o raku i do tego się odnosze
  • Odpowiedz