Wpis z mikrobloga

Nieprzyjęcie mandatu za brak maseczki w sklepie - ciąg dalszy: Wpis1, Wpis2

Na początku marca dostałem listem poleconym wyrok nakazowy w którym wymierzono mi karę grzywny w wysokości 300 zł i zasądzono 30 zł opłaty sądowej oraz 70 zł tytułem zryczałtowanych wydatków postępowania. Łącznie: 400 zł.

Na wyrok złożyłem sprzeciw, który w ciągu 7 dni od otrzymania wyroku wysłałem listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Sprzeciwu w żaden sposób nie argumentowałem - składam sprzeciw i tyle.

Wczoraj przyszło zawiadomienie o terminie posiedzenia w przedmiocie umorzenia postępowania, co tak naprawdę oznacza, że sprawa zakończy się pomyślnie. W pierwszym komentarzu zrzut krótkiej rozmowy z moim kolegą - prawnikiem.

Gdy przyjdzie mi pismo z umorzeniem, popełnię podsumowujący wpis, bo na jesień historia może znów się powtórzyć i może komuś się to przyda.

#koronawirus #maseczki #covid19 #policja
f.....e - Nieprzyjęcie mandatu za brak maseczki w sklepie - ciąg dalszy: Wpis1, Wpis2...

źródło: comment_1653057097HcGjgbMRnMkCzf9TaSMjW2.jpg

Pobierz
  • 116
  • Odpowiedz
@forfame: Masakra wręcz xD Potem się dziwić że sprawy o spadek trwają 10 lat jak sądy zapycha się takimi bzdetami xD (moja prababcia zapukała do św. Piotra w 2006 roku i nie zostawiła testamentu a dopiero w 2016 dostaliśmy pismo że uprawomocnił się wyrok i że zmienili zapisy w księgach wieczystych i podatku od nieruchomości na jej dzieci tj. mojego dziadka i rodzeństwo xD)
  • Odpowiedz
@forfame Ty yo musisz mieć nudne życie, by mieć czas na użeranie się z urzędami, sądami, policja.... Pisanie tych pism itp itd... gratuluję wygrania wiadomo... Ale pewnie też koszty tego były... Prawnika, pisania pism itp..
  • Odpowiedz
  • 0
@forfame Teraz już wszystkie sprawy umarzają, bo znieśli obowiązek noszenia maseczek, a u nas sądy są na tyle opóźnione w rozwoju, że zamiast stosować prawo, które obowiązywało w momencie popełnienia wykroczenia, to stosują to, które panuje aktualnie, więc nie ma to większego sensu.
  • Odpowiedz