Wpis z mikrobloga

Nieprzyjęcie mandatu za brak maseczki w sklepie - ciąg dalszy: Wpis1, Wpis2

Na początku marca dostałem listem poleconym wyrok nakazowy w którym wymierzono mi karę grzywny w wysokości 300 zł i zasądzono 30 zł opłaty sądowej oraz 70 zł tytułem zryczałtowanych wydatków postępowania. Łącznie: 400 zł.

Na wyrok złożyłem sprzeciw, który w ciągu 7 dni od otrzymania wyroku wysłałem listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Sprzeciwu w żaden sposób nie argumentowałem - składam sprzeciw i tyle.

Wczoraj przyszło zawiadomienie o terminie posiedzenia w przedmiocie umorzenia postępowania, co tak naprawdę oznacza, że sprawa zakończy się pomyślnie. W pierwszym komentarzu zrzut krótkiej rozmowy z moim kolegą - prawnikiem.

Gdy przyjdzie mi pismo z umorzeniem, popełnię podsumowujący wpis, bo na jesień historia może znów się powtórzyć i może komuś się to przyda.

#koronawirus #maseczki #covid19 #policja
f.....e - Nieprzyjęcie mandatu za brak maseczki w sklepie - ciąg dalszy: Wpis1, Wpis2...

źródło: comment_1653057097HcGjgbMRnMkCzf9TaSMjW2.jpg

Pobierz
  • 116
  • Odpowiedz
@forfame: Kompletnie nie rozumiem jednego. Najpierw skazują na jakąś tam śmieszną karę, ale jak im odpiszesz, że się nie zgadzasz to tematu nie ma. To w końcu prawo zostało złamane czy nie? Jeśli nie, to dlaczego funkcjonariusze policji nie zostaną ukarani za przekroczenie uprawnień?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@forfame: W związku ze zniesieniem obowiązku noszenia maseczki z dniem 1 kwietnia, wszystkie sprawy procedowane po tym dniu muszą zostać umorzone. Art. 5 par.1 pkt.2. KW.
Jeżeli popełniłeś wykroczenie, a w dniu procedowania sprawy nie jest już zabroniony ustawą, nie mogą cię za ten czyn ukarać.
  • Odpowiedz
@dr_Strange_Love: Zabłądziłeś, bo to wtedy właśnie Johnson zakazywał lotów z RPA ,bo pojawił się superwariant Omikron, który wszystkich zaskoczył że względu na mutacje i osłabienie działania szczepionek. Niedzielski przywracał część obostrzeń i byliśmy w szczycie fali Delty.
  • Odpowiedz
@forfame: Nie rozumiem tego pouczenia. Sądy pomimo zniesienia stanu epidemii mają dalej stosować się do tych pandemicznych obostrzeń "dla bezpieczeństwa"? Nigdzie poza podmiotami leczniczymi i aptekami już się tego nie stosuje, nawet w komunikacji miejskiej, ale w Sądach? Po co? Jak możesz to podaj datę nadania pisma, bo może to leżało w szufladzir i wysłali je jako aktualne.
  • Odpowiedz
@Devilus: Tacy jak ty po prostu wolą słuchać chłopskorozumujących pokroju Dzikiego Trenera i innych patocelebrytów zamiast lekarzy i naukowców z autorytetem. Później się dziwić, że mamy tyle szurów w społeczeństwie i spiskowe teorie pojawiają się jak grzyby po deszczu.
  • Odpowiedz
@White_power: To nie ma znaczenia. W Polsce jest taki rollercoaster - raz wprowadzają obostrzenia, raz je znoszą. A cała procedura od nieprzyjęcia mandatu, przez skierowanie sprawy do sądu aż do samej sprawy w sądzie trwa tyle, że przy zachowaniu terminów na sprzeciw itp. nie ma szans, żeby sąd wyrobił się z orzekaniem w tych samych realiach, co nieprzyjęcie mandatu.
  • Odpowiedz
Tyle zachodu o to by i tak się okazało że od początku to Ty miałeś rację, ten kraj to kpina


@Noxter20: O to to, dokładnie. Pomylił się policjant, pomylił się "sąd pierwszej instancji", tylko po to, żebyś się po odwołaniu dowiedział, że miałeś rację. Te wyroki nakazowe to jakaś kpina. Jak wyrok to rozumiem sąd. Jak sąd to znaczy kto? I dlaczego jest to klepane z automatu a nie jednak mimo
  • Odpowiedz
@manny24:
Mhm, bo wcale nie było żadnych szanowanych naukowców, którzy już w 2020 roku podkreślali szkodliwość lokdałnów i proponowali innego rodzaju rozwiązania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A nie, czekaj... jednak byli tyle, że media głównego ścieku robiące biznes na ogólnoświatowej panice postanowiły ich ocenzurować, zakrzyczeć, zaszczuć lub uciszyć. Przy aprobacie całego tłumu pożytecznych idiotów zresztą.
  • Odpowiedz