Wpis z mikrobloga

Kierowca go prawie potrącił, a ty niedoszłej ofierze zarzucasz, że to jej wina.


@Tenczlowiektutaj: Oczywiście, że wina kierowcy i serdeczny #!$%@? w dupe za taką akcję.

Z drugiej strony, kto ma lepszą świadomość sytuacyjną i brak przeświadczenia o nieśmiertelności, ten dłużej żyje.

Jako rasowy blachosmrodziarz rozglądam się jak #!$%@? gdy przechodzę przez ulicę, niezależnie od świateł.
@Tenczlowiektutaj:

zacznij autem zatrzymywać się przed skrzyżowaniem z pierwszeństwem i rozglądaj lewo/prawo, bo jeszcze jakiś pijany świr w ciężarówce może wariować na ulicy


No ale tak to powinno wyglądać. Zatrzymywanie się to przesada (oczywiście musiałeś wyolbrzymić) ale na pewno warto zerknąć zawsze w lewo/prawo czy nie ma żadnych anomalii na drodze. Czy ty masz wgl prawo jazdy, a jeśli tak to gdzie zdawałeś, bo nauczyciele pokpili sprawę?
Śmieszne jest, że żyjesz
@BadSebastian: Wyolbrzymiłem specjalnie, bo ty zrobiłeś to samo, w dodatku odniosłeś się do pieszych uczestników ruchu dehumanizując ich i porównując do bydła, więc jesteś protekcjonalnie nastawiony od początku. W dodatku kłamiesz manipulacją, bym uważał, że pieszy nie musi myśleć. Napisałem, że atakowanie ofiar ruchu drogowego, które miały pierwszeństwo jest słabe, nieważne, czy były uważne, czy nie. I jestem pewny, że robię w ciągu roku kilkukrotnie więcej przebiegu od ciebie, a problemu
@unhollywood: Na warunkowym oczywiście
@Tenczlowiektutaj: Porównałem do bydła, bo porównanie w tym przypadku bardzo zasadne. Ty też kłamiesz sugerując, że obwiniam tylko ofiarę. Ja nie podaję sytuacji z dupy, tylko to co widzę na drodze. Staram się zmienić myślenie, po to, aby ani OP, ani ty nie musiał później na nagrobku mieć napisu "To była wina kierowcy". Niestety cięzko dyskutować z płatkiem śniegu, który jakąkolwiek krytykę traktuje jako ciężką zniewagę
@BadSebastian: nie widzisz jakie to jest komiczne myślenie? Specjalnie wyolbrzymiłem z tą ciężarówką, by pokazać jaką bzdurą są te wszystkie cytaty "cmentarze są pełne ludzi, którzy mieli pierwszeństwo". Każdy głąb w ruchu drogowym wie, że trzeba uważać niezależnie od sytuacji i nikomu tego tłumaczyć nie trzeba, ale jak potrącisz pieszego na jego zielonym na przejściu, to nie będziesz tłumaczył się w sądzie, że "no fakt rozkojarzyłem się, ale on przecież też
@Tenczlowiektutaj:

Specjalnie wyolbrzymiłem z tą ciężarówką, by pokazać jaką bzdurą są te wszystkie cytaty "cmentarze są pełne ludzi, którzy mieli pierwszeństwo".


Nie widzę powiązania, po prostu chciałes na siłę udowodnić swoją rację. A te cytaty z jakiegoś powodu krążą w powszechnej świadomości, bo powiedzenie z cmentarzem ma odbicie w rzeczywistości, i ma też za zadanie przestrzegać wszystkich uczestników ruchu. I pieszych i kierowców.

Każdy głąb w ruchu drogowym wie, że trzeba