Wpis z mikrobloga

„Jemeński youtuber i uchodźca Abdulmajeed Khaled Al-Ashmouri zmarł z powodu głodu i zimna na granicy polsko-białoruskiej. Kolejna ofiara rasistowskiej polityki państwa polskiego.

W Jemenie od 2014 roku trwa wojna domowa, w której do tej pory śmierć poniosło 400 000 ludzi, a 5 milionów zmuszonych zostało do migracji. W czym uchodźcy z Jemenu są gorsi od tych z Ukrainy?”

za WFA

#uchodzcy #imigranci #granica #bialorus #polska #jemen #wojna #strazgraniczna
r....._ - „Jemeński youtuber i uchodźca Abdulmajeed Khaled Al-Ashmouri zmarł z powodu...

źródło: comment_16530315886DqYSvasuobTDAYoKA5Ske.jpg

Pobierz
  • 177
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@revslav_: Myślałam że cie już nie ma na wypieku, i zobaczyłam że jednak nie. A pytam bo ostatnio przekonywałam przegrywów że da się żyć normalnie jak się zacznie wprowadzać zmiany i pomyślałam że jesteś przykładem dobrym, ale nie czuj ciśnienia ani nic
  • Odpowiedz
@revslav_: Poszperałem trochę w necie, ten mężczyzna pochodzi z Malezji która chyba nie toczy żadnej wojny domowej. Co prawda poźniej się przeprowadził do Jemenu, ale dlaczego nie chciał wrócić do Malezji? Malezja jest ponoć bogatym krajem.
  • Odpowiedz
@revslav_: Wszystkim są gorsi. Polityka i prowadzenie państwa to dbanie o interes swój i kraju. Polityka i państwo to nie akcja humanitarna do zbawiania świata. Przede wszystkim mamy dbać o swój interes.
  • Odpowiedz
@revslav_: Zostań tu jak najdłużej, osobiście lubię jak jakieś lewe pajace płaczą nad tym tałatajstwem zwiezionym z całego świata na granicę i zawsze chętnie będę cisnął bekę z tych jakże wzruszających opowieści. Nie zapomnij tylko wpisu zrobić.
Jemeńczyk. Na granicy z Polską. No smuteczek (,)
  • Odpowiedz
@revslav_: Staram się znaleźć na mapie granicę Polsko-Jemeńską, ale cholera nie mogą, ktoś pomoże?

Jeżeli ta wrzutka to w ogóle jest prawda (bardzo ciekawa wrzutka, akurat, żeby dowalić Polsce w takim momencie), to biedny Jemeńczyk zmarł przez swoją głupotę, otóż na granicy Polsko-Białoruskiej są takie miejsca, które się nazywają przejścia graniczne, gdzie każdy uchodźca może się zgłosić i dostać pomoc. No chyba, że nie jest uchodźcą, tylko turystą, który przyjechał
  • Odpowiedz
@gryzliposen ciekawe jest to, że jego zwłoki zostały znalezione blisko rzeki (nie twierdzę, że utonął), jego ciało było martwe od 20 dni. Jak jego przyjaciel/brat napisał, że nie ogłaszał jego śmierci by nie psuć jakiegoś święta. Jego śmierć musiała nastąpić we kwietniu.
  • Odpowiedz
@revslav_: Dlaczego nie starał się o status uchodźcy w Turcji czy Białorusi? Czy będąc na granicy, miał wszystkie potrzebne dokumenty które potrzebne są aby starać się o status uchodźcy w Polsce?
  • Odpowiedz