Wpis z mikrobloga

Chce sobie kupić cos do diagnostyki auta. Żeby sprawdzić błędy, ewentualnie jakieś pomiary zrobić. Bo za każdą wizytę 70zl to sie nie kalkuluje czasami.
Myślałem o Vgate iCar a do tego Car Scanner ELM OBD2 albo Torque PRO. Ale kumpel uznał, że to źle czyta błędy i może #!$%@?ć sterowniki lol
Ktoś ma jakieś doświadczenie z tym? Albo może coś polecić? Do sprawdzania mam Accorda VII i Honda Jazz II
#motoryzacja #mechanikasamochodowa #diagnostykasamochodowa #honda
  • 17
  • Odpowiedz
@ZlodziejBilonownic: No według aukcji na allegro działa to z autami od 2004 roku wyposażonymi w diesla. Więc może dlatego nie działa z Pugiem. Ale sprawdza się to chociaż z tym Suzuki? Warte to pieniędzy czy pokazuje to jakieś podstawowe rzeczy i tyle
  • Odpowiedz
@Wookash071: ja wjechałem na bogatości i kupiłem sobie coś takiego → https://allegro.pl/oferta/tester-diagnostyczny-rs100pro-obd2-futeral-polski-10063560125
nie kosztuje 20 złotych co prawda ale jest samowystarczalny, nie potrzebuje żadnej apki ani dodatkowego zasilania bo prąd bierze sobie z gniazda obd, mojego seata z 2005 roku czyta bez problemu, z renault mastera mk3 też ogarnia podstawowe błędy ze sterownika silnika, pomiarów nie sprawdzałem na nim bo jakoś mi się nie chciało z tym bawić, pamiętam tylko że
  • Odpowiedz
@Haddi: No właśnie wolałbym coś więcej. Bo mi ziomek na diagnostyce wyczytał wypadanie zapłonu na dwóch cylindrach. Skasował 70 zl, kazal przełożyć cewki i wrócić. I jeżdżę do niego 3 dzień na diagnostyke i ciągle sie nie udaje. Plus ta diagnostyka kolejne 70zl xD
To juz wole sam sobie takie rzeczy robic w granicach umiejętności
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wookash071: no takie błędy to właśnie byle ELM zczyta, bo to typowy protokół OBD2. Delphi ma z kolei wsparcie wielu różnych protokołów, ogarnia inne sterowniki np ABS, moduły komfortu, można tym robić kodowania itp itd. Wspiera chyba wszystkie popularne marki. Tyle że musisz wgrać scrackowane oprogramowanie na lapka, nie jest to przesadnie trudne. Właśnie ostatnio się takim bawiłem i sobie kupuję, bo mój stary, kiedyś cholernie drogi diagnoskop ma ubity dotyk
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wookash071: jak chcesz do Hondy typowo to xhorsa plus laptop z hds tym zrobisz wszystko plus do tego kupujesz byle jakiego elma żeby sobie tylko parametry z ECU na telefonie obczjac
  • Odpowiedz