Wpis z mikrobloga

Siema,
mirki, ktoś z #tarnow ma grupe krwi A Rh+/ A Rh- i może oddawać krew?
Potrzebna jest krew dla dziecka do produkcji koncentratu granulocytarnego.
Dziecko w ciężkim stanie. Na obecną chwilę mam 3miejsca w aucie jeszcze - wyjazd z Tarnowa
Prawdopodobne jest spedzenie całego dnia w #krakow

Dojazd przed godziną 8/9 na miejsce.

Oddajemy najpierw krew na badania jako kandydaci so oddania krwi, po poludniu dostajemy decyzję odnośnie zgodności naszej krwi z krwią dziecka. Jeżeli jesteśmy zgodni to po godzinie 18 dostajemy zastrzyk na produkcję leukocytów, a później też w krakowie oddaje się krew dla dziecka.

Wymagania: Grupa krwi A Rh+ lub A Rh-, nie jeść tłustych rzeczy wieczoren i w dniu badania (przygotować się jak na normalne krwiodawstwo)

W piątek też można się przebadać

Miejsce: Szpital w Krakowie na ul. Rzeźniczej

Jak na jutro mogę zagwarantować przejazd tak na piątek nie gwarantuję (zależy czy będę zaklasyfikowany czy nie).

Wystawiaja zaświadczenia do pracy jak na zwykłym krwiodawstwie.

Dla zasięgu (może znajdzie się dobra duszyczka i przyjedzie specjalnie do krakowa dla małego):
#brzesko #bochnia #trzebinia #chrzanow #olkusz #wieliczka #chorzow #katowice #myslenice #jaworzno #skawina
  • 11
@Ronin223: @derincon potwierdzam, dzisiaj zadzwoniłem zapytać czy przepuszczą 2 dni wcześniej i przynajmniej na Rzeźniczej puścili mnie ale po wcześniejszym zapowiedzeniu.
W rejestracji Panie chciały mnie odesłać ale byłem wpisany na kartkę ze zgodą lekarza na wcześniejsze przyjęcie.