Wpis z mikrobloga

Byłem zatankować przed chwilą. Mam jedno pytanie w związku z tym.

Czy ekspert sponsorowany przez Orlen wytłumaczył już dlaczego zupełnie normalna jest sytuacja, że litr benzyny podrożał w ciągu miesiąca o 1,07 zł podczas gdy ropa i dolar nie podrożały w tym okresie?

#gospodarka #ekonomia #bekazpisu #inflacja #orlen #gorzkiezale
Pobierz D.....o - Byłem zatankować przed chwilą. Mam jedno pytanie w związku z tym.

Czy ek...
źródło: comment_1652863082BiZEbzQTS4G338PtN04gGz.jpg
  • 103
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mieszkam przy torach na Podkarpaciu. Codziennie setki cystern ciągniętych jest na wschód. Myślę że tam się podziała nasza marża.
@Disegno: https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/ceny-paliw-benzyna-znow-drozsza-od-diesla-ekspert-wyjasnia-dlaczego-tak-sie-dzieje/wergzdj

18% zapotrzebowania na benzynę musi być pokrywane przez import

Fragment artykułu:
"Co ciekawe, jeszcze kilka lat temu Polska nie musiała wcale sprowadzać benzyny, krajowa produkcja była wystarczająca, jednak w ostatnich latach na drogach mamy coraz więcej samochodów benzynowych i coraz mniej diesli. 40 proc. polskiego importu benzyny pochodzi z Niemiec, 27 proc. ze Słowacji, reszta z innych źródeł. Reasumując: jeśli benzyna drożeje za Zachodzie, to podrożeje i u nas,
@Disegno: Spójrz jeszcze raz na tę swoją mapę i na linka który podałem. Albo co mi tam, pomogę. Jak widzisz kraje z niższymi zarobkami jak Litwa i Łotwa też mają droższe paliwa. Orlen to nie fundacja charytatywna dla Polaków, tylko spółka mająca zarabiać pieniądze.

Raz zeszli z marży żeby złagodzić wam wzrosty cen i już się w dupach przewraca że ma tak być cały czas.
Pobierz Euro - @Disegno: Spójrz jeszcze raz na tę swoją mapę i na linka który podałem. Albo c...
źródło: comment_1652886866G0BBfN04r5uaBZaiJNbJhp.jpg
@Disegno: Zgadzam się w 100% tylko jedna drobna uwaga.

Ropa WTI to lekka ropa amerykańska, nieobecna na naszym rynku i tania w obróbce. W Europie się odwołujemy do ropy Brent (ropa z morza północnego), ropy Ural (rosyjska) i ewt. ORB (koszul referencyjny OPEC)
@Disegno:
Ten wpis i komentarze pod nim, to doskonały dowód na to że nie ma na świecie głupszego stworzenia niż wykopek.
Wystarczy napisać że cena ropy i dolara się nie zmieniła i łykopek uwierzy we wszystko bez sprawdzenia xD

Wielki Orlen i pisiory rządzą całym światem, bo wszędzie cena benzyny rośnie, co więcej prawie wszędzie jest wyższa niż w Polsce xD
Co więcej Wielki Orlen więcej zarabia na parówkach niż benzynie,