Wpis z mikrobloga

Powstanie styczniowe praktycznie nie miało szans na zwycięstwo. Przewaga militarna Rosji była druzgocząca, a do tego brak powszechnego wsparcia społeczeństwa i pieniędzy skazywał z góry powstańców na porażkę. Jednak dowództwo aby zniwelować ten ostatni aspekt i zdobyć niezbędne fundusze postanowiło przeprowadzić brawurową akcje napadu na Kasę Główną Królestwa Polskiego. A jak wyglądała całą operacja i czy się powiodła to tego dowiesz się z tego odcinka, na który serdecznie zapraszam.

Link do znaleziska - Skok stulecia, czyli jak Polacy oszukali Rosjan

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - #historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają się Tobie się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ. Ewentualnie możesz postawić mi TUTAJ kawę ;)

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #europa #zwyczaje #swiat #liganauki #swiatnauki #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania #napad #polska #skoki #youtube #rosja #chwalesie #polskiyoutube
sropo - Powstanie styczniowe praktycznie nie miało szans na zwycięstwo. Przewaga mili...

źródło: comment_1652860515s7Dvs8nzNPzbBAauTtVPXK.jpg

Pobierz
  • 45