Wpis z mikrobloga

@93michu93

Co to za #!$%@? w ogóle

To w takim razie co bank zrobi jeżeli weźmiesz wakacje, odłożysz hajs i nadplacisz kapitał np miesiąc później po zakończeniu wakacji?

Z jakiej paki mieliby wtedy mieszać Ci w Biku? Nie są w stanie niczego udowodnić.
@93michu93: z tego czytałem komentarze na twitterze u Rafała Mundrego to nie ma mieć to wpływu na scoring w BIK. Podobno przy wakacjach kredytowych przy pierwszej fali pandemii była w BIKu osobna rubryka "wakacje kredytowe", która znikała po zakończeniu wakacji.
Trzeba też pamiętać, że teraz te wakacje są trochę inne, bo nie odkładają samej części kapitałowej raty, ale też odsetki czyli przedłużają cały kredyt. Myślę, że korzystanie z tego będzie tak
To w takim razie co bank zrobi jeżeli weźmiesz wakacje, odłożysz hajs i nadplacisz kapitał np miesiąc później po zakończeniu wakacji?

Z jakiej paki mieliby wtedy mieszać Ci w Biku? Nie są w stanie niczego udowodnić.


@Kazadum: No jak co zrobi? Zapisze sobie, ze wzialem wakacje kredytowe. Przyjde kiedys po kredyt np. na wykonczenie domu, a oni pokiwaja paluszkiem, ze hola, hola, nie bylo hajsu na splate i sie wakacje kredytowe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
A co jak ktos juz ma np. mieszkanie wlasnosciowe, a drugie kupil nakredyt, bedzie gitara?:D

@Kazadum: projekt ustawy mówi, że kredyt musi być wzięty na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych żeby można było z wakacji skorzystać, ma się składać oświadczenie pod groźbą odpowiedzialności karnej. Wg mnie jak się ma już mieszkanie i bierze się drugi kredyt na inne mieszkanie to nie podchodzi pod to całe zaspokajanie. No ale to wszystko są ciągle
@93michu93: wpis BIK może być tak jak to było z wakacjami cowidowymi,
banki straszą bo to ich nic nie kosztuje a wakacje kredytowe a'la 2022 są tak dobrą ofertą że każdy z odrobiną oleju w głowie weźmie i modele scoringowe czy analitycy będą tego świadomi w przyszłości,
to nie jest porada w rozumieniu ustawy ale biorę i sobie nadpłacę kapitałk, za to że banki #!$%@?ły wibor ponad lombardową to nie jest