Wpis z mikrobloga

1586 + 1 = 1587

Tytuł: Bursztynowa luneta
Autor: Philip Pullman
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788366409361
Tłumacz: Wojciech Szypuła
Wydawnictwo: Mag
Liczba stron: 504
Ostatnia część serii Mroczne Materie autorstwa Philipa Pullmana. Oceny poprzednich części: pierwsza i druga

Zakończenie serii było... poprawne. To nie jest tak, że złe lub niesatysfakcjonujące ale sama nie wiem, spodziewałam się chyba czegoś innego. Wszystko skończyło się i dobrze i źle. Nie było słodkiego zakończenia, nie było również depresyjnego i pozbawionego nadziei. Wszystkie wątki zostały zamknięte w dobry sposób, nie było niedopowiedzeń lub dziur logicznych. Bardzo zżyłam się z bohaterami i szkoda mi rozstawać się z nimi. Dodatkowo bardzo podoba mi się jak Lyra i Will dorośli przez całą historię.

Ze wszystkich części tę uważam za najsłabszą. Nie tylko dlatego, że zakończenie lekko mnie "zawiodło" ale również nie byłam aż tak wciągnięta w historię jak w poprzednich dwóch.

Niemniej jednak polecam całą serię wszystkim. Dobrze zbudowane postacie, świetne przedstawienie świata, wciągająca historia i dobrze napisana fabuła. Widzę tutaj wiele cech dobrego fantasy i bez wątpienia jest to jedna z moich ulubionych serii książek.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Pobierz
źródło: comment_1652732637brHX7EnlGu5pTuryktt2wY.jpg
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (7.0 / 10) (2 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-06-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2020-12-20 - Użytkownik ali3en ocenił na: ★★★★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
... zobacz resztę fragmentów recenzji (1) na: upolujksiazke.pl

Podobne książki:
1\. Golem XIV (Stanisław Lem)