Wpis z mikrobloga

#motocykle

Ile najwięcej przejechaliście motocyklem w jeden dzień? Jak sobie radzicie ze zmęczeniem? Ja przejechałem ok 400km z pkt A do pkt B, z paroma postojami, głównie na tankowanie. Planuję trip na południe Europy i się zastanawiam. Motocykl mam w miarę wygodny.
  • 28
@Sahkez: mieliśmy dość wolne tempo, wyjazd z rana, powrót późnym wieczorem. Pojechaliśmy pojeździć po czeskiej stronie, przerwa na obiad i kilka mniejszych na stacjach. Po powrocie ani w trakcie nie czułem się zmęczony a było to kilkanaście godzin w siodle.
@BratProgramisty: 1160km 70% do 30% autostrady/drogi lokalne. Generalnie był to dzień powrotowy. Zrobiłem bez większego przygotowania i nie sądzę by było to potrzebne jeśli jeździsz turystycznie. Wyjazd z hotelu około 9:00, potem zwiedzanie do 13:00 i wylądowałem w domu koło 1:00. Dzień bez sensu wyjęty z życia.
@BratProgramisty: ostatnio w majówkę ~400km, z czego 20% po lesie, 30% po szutrach, 40% boczne drogi wojewódzkie podlasia, 10% droga krajowa. Kilka postojów na zdjęcia, żarcie, tankowanie. XT660X z dołożoną szybą, kierowca jeszcze świeżak. Zanim nie wjechałem na ostatni odcinek po DK to było fajnie, ale ostatnie kilometry to już spory ból dupska i kręgosłupa.
@BratProgramisty: rok temu zrobiłem 700 km. Trasa Łódź-Mikołajki (powrót tego samego dnia) plus trochę zjeżdżałem z głównej trasy, żeby coś zjeść albo gdzieś się zatrzymać. Moim największym problemem podczas jazdy jest ból dupska i nóg, więc dosyć często się zatrzymuje, żeby trochę odpocząć. W dłuższe trasy wyjeżdżam zawsze wcześnie rano i wracam późnym wieczorem, bez pośpiechu.