Wpis z mikrobloga

@PanEkspertErbo: Ale odpowiedz co ma dzialac w praktyce? Bo tez mi nie odpowiedziales. A ja tylko zadalem pytanie o to czy wiesz co to znaczy sila nabywcza pieniadza, bo podajesz jakies absurdalne przyklady o kasjerce z zabki. Nic wiecej
  • Odpowiedz
to przecież mechanizm obronny przed kupowaniem tańszego paliwa u nas przez kraje sąsiadujące istnieje i ma się dobrze


@xadereq: Mechanizm który nie działa nawet przy obecnych 2-3zł różnicach cen.
Ciekaw jestem jak bardzo będzie nie działał kiedy różnice cen będą 3-4 krotne xD
  • Odpowiedz
@PanEkspertErbo: kwestionowałeś ten aspekt i dywagowałeś na temat tego czy i kto się miałby tym zajmować, więc podałem Ci gole fakty. Mam pewne podejrzenia że gdy różnica w cenach paliw będzie większa i opłacalność mrówek się zwiększy to i nakłady na pilnowanie takich cwaniaków przez UC się zwiększą żeby nie było zbyt dużych strat na takim procederze. Wydaje mi się że błędnie założyłeś że nakłady na UC będą stałe wraz
  • Odpowiedz
@xadereq: Postuluje o używanie matematyki zanim zaczniesz coś pisać:
1500l limitu na ciągnik x 3zł różnicy ceny daje ci obecnie 4500zł zysku za jeden kurs.
Oblicz zysk kiedy różnice cen będą wynosić 3-4x. i kiedy takich kursów możesz dziennie zrobić 2-4.
  • Odpowiedz
@toffik21: u mnie w środę było jeszcze 6,83 ale nie chciało mi się tankować, poprostu przejechałem obok stacji a w sobotę już dowalili 7,26. Wolę nawet nie patrzeć dzisiaj jak będę z januszexa wracał. Po co się #!$%@?ć
  • Odpowiedz
Cena benzyny, tak jak cena wszystkiego, nie zależy od zarobków i siły nabywczej.

Jak firmy kupują cokolwiek od producenta czy na giełdach, to nie dostają zniżek bo są z biednego kraju.

Poza tym Polska nie jest najbiedniejszym krajem Europy, a benzynę mamy prawie najtańszą.


@PanEkspertErbo: no to zajebiście, ale zapomniałeś dodać że pewnie 2/3 tej ropy obsrajtek kupił od Ruska zapewne z 30% przecena
  • Odpowiedz