Wpis z mikrobloga

Bo jeśli obniżymy VAT ale na orlenie zwiększa marże to może będziemy mieć trochę tańsze paliwo na stacji ale ten vat zamiast zostać w naszym portfelu to pójdzie na zyski orlenu.


@bear2112: Typie ale jak cie tak bolą zyski Orlenu to kup jego akcje, dokładnie tak samo jak ma Skarb Państwa.
Zdradzę ci sekret - każdy może to zrobić, nikt tego nie zabrania, wystarczą 3 kliknięcia xDDD
  • Odpowiedz
że ci nie wstyd tak po ludzku, mi by nie przeszło przez myśl aż tak poniżać się dla drobnych, chyba że robisz to pro bono, wtedy współczuję


@Deska_o0: Wyśmiewanie debilizmu wykopków zawsze pro bono, to nawet nie przyjemność, to obowiązek xD
Chociaż ostatnio poziom spadł tu tak nisko, że to jak wizyta w zoo i dyskusja z osłem czy baranem.
Można się zrelaksować raz na jakiś czas, ale dłuższe przebywanie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanEkspertErbo: a to nie było tematu, niech rząd zniesie wszystkie podatki. Albo niech zacznie dopłacać do każdego litra po 5 zł. Ale dla ciebie to i tak zajebiście bo paliwo będzie tańsze w Polsce o 10gr względem niemiec no i zarobisz 2 zł na akcjach orlenu XD
  • Odpowiedz
a to nie było tematu, niech rząd zniesie wszystkie podatki. Albo niech zacznie dopłacać do każdego litra po 5 zł. Ale dla ciebie to i tak zajebiście bo paliwo będzie tańsze w Polsce o 10gr względem niemiec no i zarobisz 2 zł na akcjach orlenu XD


@bear2112: Nie mam chyba skończone wystarczająco dużo studiów, żeby w ogóle zrozumieć co ty do mnie piszesz i o co w tym chodzi. Sorry.
  • Odpowiedz
Zaraz ekspert sponsorowany przez Orlen będzie Ci tłumaczyć, że cena ropy i cena benzyny to są w ogóle dwie różne sprawy, dwa różne rynki i, że takie porównania nie mają sensu.


@Disegno: gość który nawoływał do zamykania kopalń węgla i likwidacji elektrowni cieplnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mam takie retoryczne pytanie do ameb które uważają że cena benzyny powinna odzwierciedlać siłę nabywczą:

Kto będzie stał i pilnował niemieckiej granicy i odsysał tą całą benzynę którą Niemcy będą u nas kupować bo będzie 3-4x tańsza? Czy chcecie wyjść z UE i wprowadzić kontrole na granicach?

PS. Już obecnie przez to że mamy najniższe ceny w regionie i wojnę Orlen nie wyrabia z produkcją, a właściciele stacji przy granicach zostają milionerami.
  • Odpowiedz
  • 0
Szkoda ze wszyscy patrzą że i tak u nas najtaniej w Europie,ale weź sobie po uwagę jeszcze płatności za przejazdy np:A2 jakieś etolle i inne głupie płatności. Jak podliczymy że Niemiec za takie coś nie płaci to u nas i tak drogo XD . POMIJAM KWESTIE ZAROBKÓW BO TO JEST DRAMAT.
  • Odpowiedz
ty wiesz w ogole co oznacza sila nabywcza pieniadza? Podpowiem ze nie chodzi o to ze kasjerka w zabce ma cie pytac ile zarabiasz i na tej podstawie wyliczac cene


@TomekABC123: Oświeć mnie co to siła nabywcza i jak chcesz to wprowadzić w praktyce.
Przeleje ci na konto 10000zł jeśli nie wyjdzie Ci z tego ostry komunizm xD
  • Odpowiedz