Wpis z mikrobloga

@Syn_Krzysztofa: No i? Spójrz na poziom innowacyjności, zaawansowania gospodarki czy chociażby zwykły wskaźnik robotyzacji , jak można to porównywać (i dziwić się do tego) z Polską gdzie innowacyjność leży i kwiczy, a jedyny przykład robotyzacji to zachodnie montownie.
Przeraża mnie poziom wykopowego populizmu.
  • Odpowiedz
@mechaniczny_pomidor: Ale o co ci chodzi, typ #!$%@? głupoty, że hehe cenę mamy niską i nie patrzymy na ceny europejskie. Pokazałem tylko, że dla nas taka cena w Holandii może się wydawać wysoka ale za godzinę minimalnego wynagrodzenia możesz zatankować ponad 4l a u nas tylko 2l
  • Odpowiedz
Dziś rano włanczam radio i usłyszałem nowe ceny paliw. Miała być w cudzysłowiu obniżka, niemniej jednak jest podwyżka. Dziś jest 16 Maj. Od kilku miesięcy słyszeć można było przekonywujące słowa premiera i Obajtka o obniżkach, w międzyczasie nic w tej materii się nie dzieje. Poszłem do garażu wziąść karnister i jakimś fuksem udało mi się kupić dziś paliwo po 7 zł. Wziełem w sumie 70 litrów (50 do baka i 20 w
  • Odpowiedz
@onmatopeja: no ziomuś błysnąłeś tym memem , Grecy to powinni do pracy w końcu pójść , 70 % wszystkich zatrudnionych było w sektorze publicznym ,to chyba Grecy rząd w dupę ruchają skoro 7/10 pracujących Greków ssało państwowego cyca .
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@melquiades: nie zależy od zarobków nabywcy, ale żeby porównać ceny to trzeba by zobaczyć cenę za litr przed doliczeniem podatków. Bo jeśli obniżymy VAT ale na orlenie zwiększa marże to może będziemy mieć trochę tańsze paliwo na stacji ale ten vat zamiast zostać w naszym portfelu to pójdzie na zyski orlenu.
  • Odpowiedz
O marżach Orlenu dalej się nie zająkniesz :D


@licuri: Fajny ten Orlen, w Polsce ma marże takie że benzyna po 6,89 a w Niemczech dowala takie marże że tam po 10zł, a i tak ma rekordowe zyski z rynku niemieckiego xD
  • Odpowiedz