Wpis z mikrobloga

W normalnym, cywilizowanym kraju jak się popatrzysz na kogoś i będziesz się na niego tak długo patrzył, aż on zauważy, że się na ciebie patrzysz, to albo się do ciebie ten człowiek uśmiechnie albo podejdzie uśmiechnięty i się spyta:

czy my się przypadkiem nie znamy?


A w Polsce? Ja #!$%@?... W Polsce jak w lesie, #!$%@?. Nie, w polsce jak w chlewie obsranym gównem, #!$%@?. Spojrzysz się na polaka-robaka, to jak zauważy, że się na niego patrzysz to, #!$%@? albo podejdzie i ci #!$%@? albo się spyta:

co #!$%@?, chcesz #!$%@? #!$%@?? Patrzysz się na mnie na polaka-robaka. Wiesz kim ja jestem, #!$%@?? Nie mam pracy #!$%@? albo pracuje za trzy tysiące złotych. Jestem #!$%@? kimś. Jestem kimś!


DISCLAIMER Nie oglądałem całej #eurowizja, a tylko poniższy skrót, ale oceniając po najważniejszych momentach, czyli samym występie oraz recapem przed głosowaniem to przecież my powinniśmy być gdzieś na końcu stawki razem z Francją i Niemcami. Występ smutny, wręcz melancholijny, tancerki ubrane w polskie burki jak w jakimś zakonie, a wszystko okraszone czarno-szarymi kostiumami i scenografią. Kurła, nawet Ukraińcy tracący bliskich na wojnie poszli z wesołą piosenką.

A Polak? Nieeeeee, Polak musi zaśpiewać "pogrzeb to wszystko, pogrzeb mnie w mym własnym ciele" oraz "to wszystko co zrobiłem, Boże, jestem skończony", podczas gdy wszyscy chcą odprężyć się po pandemii i na chwilę zapomnieć o wojnie w Europie. Polak nie może na to pozwolić, śpiewajmy o pogrzebie i Bogu!

Dla mnie top to:
Szwecja
UK
Mołdawia
Litwa
Włochy

Polska ma top12 tylko dlatego, że zagraniczne media ładnie o nas ostatnio piszą i wszyscy nam teraz współczują, a ukraińscy jury nie dali nam punktów, żeby pokazać swoją bezstronność a la demokratyczną i uczciwą mentalność i bardzo dobrze zrobili #takaprawda
sing - W normalnym, cywilizowanym kraju jak się popatrzysz na kogoś i będziesz się na...
  • 5