Wpis z mikrobloga

"Model ma 185 cm i nosi rozmiar M". Tak wygląda opis pod produktem w jednej z sieciówek odzieżowych. Jeszcze raz: model ma 185 cm i nosi rozmiar M. Jednocześnie sklep ten oferuje rozmiar L, XL, a nawet XXL. Bo wiadomo, nadludzie 195 cm też powinni mieć się w co ubrać. Co innego karzełki i inni framecele - skoro M pasuje na 185 cm, to S będzie odpowiedni może na 180-175. Jeśli masz mniej - ojoj, przykro mi, rynek nie przewidział produktów dla takich podludzi jak ty! Masz 170 cm, to w naszym rozmiarze S będziesz się topił i wyglądał jak dziecko w zbyt dużej koszuli. Albo idź do krawcowej, niech ci zwęzi i skróci za równowartość 50% ceny produktu. Mamy cię gdzieś, bo takich przegrywów jak ty jest tak mało, że nawet nie opłaca nam się produkować mniejszych rozmiarów.

Nawet na takim polu trzeba przegrywać...

#przegryw #modameska #wzrost
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Reflexiej123: mam wrażenie, że ten wzrost modela nijak się czasem ma do rzeczywistości. Od lat kupuję koszule tej samej marki, w tym samym rozmiarze. Mam 174 i pomimo tego pasują, jak pasowały (dodam, mam raczej szczupłą budowę). Ale nigdy nie wiesz. Dla brata (+10 cm) kupiłem kiedyś sweter M i był za duży....
  • Odpowiedz
@Reflexiej123: Tymczasem znajomy 190cm nie ma się w co ubrać bo L jest zbyt workowate, a M może być za krótkie. Także ten tego. Odnoszę wrażenie że zawyżanie wzrostu stało się tak powszechne, że zaraz trzeba będzie zaktualizować całą resztę systemu metrycznego żeby się zgadzało, a za podawanie prawdziwego wzrostu będzie groził w------l za psucie szarady ()
  • Odpowiedz
@Reflexiej123 ja mam 183 i noszę rozmiar M (np.: HM, Adidas,) ALE ja ważę 65 kg (wiem, xd ale cóż tak mam od liceum i jest mi z tym dobrze) i obawiam się, że gdybym ważył np. 85 kg to M byłby dla mnie zbyt mały.
  • Odpowiedz
@Reflexiej123 ale ty jesteś głupi, w 90% jest tak bo mają giga dopasowane te koszulki bo są skinny boyami dla których zostałbym gejem, jak nie chcesz takich dopasowanych (mało osób tak nosi, ludzie zawsze za duże noszą, nie wiem czemu ale no to nie mój problem ze chcą c-----o wyglądać) to idziesz rozmiar w górę, a jak tak serio narzekasz to uniqlo ma rozmiary dla niskich ludzi
  • Odpowiedz