Wpis z mikrobloga

Jak tam mejweni tagu #legia
@twinzpl
@perasperaadopelastra
@miki4ever
@Kimbaloula
@WHlTE ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@milsz17 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KebabZostrymSosem
@Adu_Jean
@upadlatruskawa
I inni
przewidujecie kolejny sezon?
pokuście się o jakieś prognozy, proroctwa- jak to będzie, czy wrócimy na tron, czy sezon do przebudowy i znowu środek tabeli...
Ja bym coś napisał, ale wszyscy wiedzą, że jestem kibicowskim Januszem a na Ł3 to chyba z 10 lat temu byłem...
  • 23
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@thority: za rok wracamy do top 3, czy na szczyt to nie wiem, ale top 3 na pewno nasze, Lech z Rakowem i Pogonią będą mieli taki sam problem na początku ligi jak my, dużo meczów, wydaje mi się, że nie wytrzymają jak na przykład Raków ( ͡° ͜ʖ ͡°) a my na spokojnie mamy czas na przygotowania bo nie będzie żadnych lig konferencji ani nic, święty
@thority: Miałem zamiar się rozpisać na ten temat za tydzień, ale mogę i dzisiaj.

Optymistycznie - podium. Żeby to jakoś zracjonalizować, Lech może mieć problem jesienią z powodu gry w pucharach. Raków powinien być nadal mocniejszy od nas, Pogoń to zagadka. Z pozostałymi da się powalczyć na dłuższym dystansie, choć taki Piast czy Cracovia są stabilniejsze od nas. To i tak jednak przy odważnym założeniu, że Legia nie będzie mieć słabszej
@thority: Będzie lepiej (bo gorzej chyba być nie może), ale czy na mistrzostwo wystarczy? Szczerze wątpię. Myślę, że tabela z rundy wiosennej dość dobrze oddaje aktualną siłę drużyn, może Runjaić poprawi obronę przy SFG, co pozwoli powalczyć o podium, ale to chyba maksimum na nowy sezon dla Legii, bo potrzeba wzmocnień, a nie uzupełnień, a skąd wziąć na to pieniążki? Kto ma strzelać gole w nowym sezonie? Pekhart odchodzi, Lopes to
@thority: @thority: utrzymanie z szansami na mistrzostwo - generalnie wszystko jest możliwe. Przewrotnie beznadziejny sezon pomoże w wietrzeniu szatni i zejściu z wysokich kontraktów, miedzy innymi Mladena, Pekharta i Boruca. Cieszy też to, że z wyjątkiem Wieteski (zakładam, że może odejść) mamy solidną defensywę (personalnie). Dodatkowo jest kilka ciekawych nazwisk z perspektywą jak Strzałek, ew Włodarczyk, Celhaka i Muci tylko właśnie w tym momencie warto zacząć o minusach, czyli Runjaić
@thority: Więc tak napiszę to w punktach
1. Legia niestety będzie grać tak, że będzie dużo remisów co jak za Berga w sezonie co został zwolniony. Oczywiście czasami będą zwycięstwa a czasami porażki. Drużyna pewnie będzie się powoli zgrywać, bo wiadomo że dużo osób odejdzie i jeszcze możliwe że Josue to nawet jak sportowo będą się bronić i obrona będzie o wiele lepsza niż w tym sezonie to będzie brakować tego
@Zi3L0nk4: nie no mistrz odpada wg mnie, ale jedną obawę mam, że to będzie niby "sezon przejściowy" albo na "odbudowę" a nie będzie żadnych sygnałów udowadniających taką filozofię władz klubu. I się w końcu zrobią 2 sezony przejściowe, a potem trzy.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@IWezTuCosWymysl: ta, młodzi odchodzą to średniaków ekstraklasowych i grają tam pierwszy skład. No chyba w Legii średniak ekstraklasowy to mało pożądany poziom. Wiadomo, lepiej sprzedać niż za darmo puszczać, ale lepsze to niż mają się kisić, zawsze potem jakiś ekwiwalent za wyszkolenie wpadnie
@twinzpl: Ok, zgadzam się, że w Legii nie mogą grać "średniacy ligowi", ale czy zagraniczny gracz na poziomie przykładowego Lopesa jest lepszy? Np. za Walukiewicza Legia otrzymała ekwiwalent, a mogła otrzymać dużo solidniejszą kwotę. Coraz więcej klubów otrzymuje konkretne kwoty za młodych graczy, np. Lech za Kamińskiego, Pogoń za Kozłowskiego, nawet Lechia za Filę, a to jest ważne w kontekście finansów wszystkich klubów w naszej lidze