Wpis z mikrobloga

I z czego się #!$%@? cieszysz?


@jkrawczyk: bo granica kacapii z NATO wydłuża się, przez co do jej obstawienia będą musieli wystawić więcej wojska a to są koszty, im kacapia więcej wydaje na armię tym mniej wydaje na rozwój ( ͡° ͜ʖ ͡°) tym większe panuje tam zacofanie, tym gorszy sprzęt mają, więc pozostanie im wpie....e "kartoszków" i snucie marzeń o wielkiej kacapi od Lizbony po Władywostok
@mike100: No dobra, to tyle po stronie kosztów. A co, jeśli chodzi o "koszty" ryzyka wojny atomowej, konfliktu o działania na morzu bałtyckim? O ile chwalę decyzję z perspektywy Finów, to z naszej perspektywy nie ma co się cieszyć. Będzie goręcej niż już jest.
A co, jeśli chodzi o "koszty" ryzyka wojny atomowej,


@jkrawczyk: jest na tym samym poziomie tu nic się nie zmienia

konfliktu o działania na morzu bałtyckim?


szansa spada bo działanie floty bałtyckiej jest bardzo ograniczone - grozi im atak praktycznie z każdej strony
@jkrawczyk: wojna atomowa to jest rosyjski straszak. W jednym z wywiadów który ostatnio czytałem, słusznie rozmowca powiedział, że w Rosji mnogo postawionych osób które nie pozwolą zrobic atomowej pustyni bo tak sobie Putin wymyśli gdy zostanie przyparty do ściany. Dołączenie Finlandii i Szwecji do NATO to również gwarancja dla Polski bezpieczeństwa na morzu bałtyckim.
@mike100: Co do kosztów ryzyka wojny, z geograficznego punktu widzenia oczywiście nic się nie zmienia. Problem jest oczywiście ten sam, co we wschodniej Ukrainie - czyli Rosjan zamieszkujących tereny innego kraju. To już może dawać pewne pole do popisu Rosji.

Co do floty bałtyckiej, ciekaw jestem dlaczego tak uważasz? Logicznie rzecz biorąc powinno być na odwrót. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@hartem: niestety ale położenie państw bałtyckich
czyli Rosjan zamieszkujących tereny innego kraju. To już może dawać pewne pole do popisu Rosji.


@jkrawczyk: no i co może putin zrobić ? wywoła powstanie i wyśle armię ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do floty bałtyckiej, ciekaw jestem dlaczego tak uważasz? Logicznie rzecz biorąc powinno być na odwrót. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


NATO dostaje nowe bazy operacyjne, nowe jednostki nowocześniejsze niż radzieckie,
@jkrawczyk: jaki byłby sens rozmieszczać broń atomową w krajach bałtyckich? Poza tym Rosja z wysokim prawdopodobieństwem od dawna trzyma na terenie Kaliningradu broń atomową, więc Twój argument z odległością jest bez sensu.