Wpis z mikrobloga

@Wojtas087: ta, skumałem z opóźnieniem ;) Tak czy inaczej: oczywiście to wszystko wróżenie z fusów, ale jeśli będzie Cię stać przez pewien czas spłacać raty przy wiborze 3M ~10% + te Twoje 1,9% marży to ja bym nie przechodził na stałe. Prawie 10% na 5 lat to cholernie dużo. Jeśli wejdziemy ze stopami na te ~10% to moim zdaniem szybko doprowadzi to do poważnej recesji i większych problemów w gospodarce. Rządzącym
@msgdn: Wymyśliłem sobie, że jak stopa referencyjna spadnie to wezmę w innym banku kredyt na spłatę obecnego, a może nawet będą chcieli w takim wypadku negocjować
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wojtas087: no to jest jakieś rozwiązanie, tylko zastanów się dobrze czy będziesz miał zdolność uwzględniając nowe wymogi KNF w tym nowym banku, aby się nie zdziwić.. Ale jak stopy spadną to zdolność automatycznie wzrośnie. No i sprawdź warunki wcześniejszej spłaty obecnego kredytu w umowie/aneksie przy przejściu na stałą. Do uwzględnienia są też wszystkie koszty związane z nowym kredytem, się to nie powinien być jakiś czynnik decydujący. Powodzenia :)