Wpis z mikrobloga

#warszawa
Zostaję w stolicy na kilka dni z rodzicami i chcę pokazać im kilka fajnych miejsc - co polecicie? Rodzice już są koło 70tki, więc raczej bez długich spacerów, lubią za to klimaty PRL i miejsca "medialne", które widzieli w telewizji :)
To co mam na liście:
- Muzeum PRL
- Tor Służewiec - na gonitwę:)
- Stadion Narodowy - na zwiedzanie
- Elektrownia Powiśle
- Koneser
- Starówka i Pałac Prezydencki

Mieszkałem w wawie kilka lat, ale może coś pominąłem albo doszły jakieś fajne miejsca, które warto zobaczyć?
Ekstra punkty za knajpę gdzie zjem najlepszy rosół na świecie!
Tata zawsze zamawia rosół i jest ekspertem w dziedzinie i chcę go mimo wszystko zaskoczyć.
Bardzo dobry jadłem u Fukiera, ale może ktoś poleci lepszy ;)
  • 25
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lacik: może sławne ogrody na dachu BUW?

Nie wiem jak wygląda zwiedzanie, ale Narodowy w środku to dużo chodzenia, starszym osobom może być ciężko.

Możesz wybrać dla nich część Łazienek, fajne są, widać pałac prezydencki i wiele innych atrakcji, w tym muzealnych. Tylko też sporo chodzenia.

15 maja zaczynają się koncerty chopinowskie. Fajny klimat, znane miejsce i zanosi się dobra pogoda. Tylko krzesło wędkarskie pożycz :)

Osiedle Przyjaźń to niezły pomysł
@Lacik: Konesera odpuść, po remoncie to wyglada jak centrum handlowe. Prędzej Szmulki im pokaż, czy zwiedzanie Filtrów. Może bazar Różyckiego, FSO? A btw niedaleko Konesera masz restauracje Skamiejka (ruska, wiem, nie jest popularne obecnie) Fajny klimat PRL/ ZSRR i żarcie dobre.
@annotate akurat mieszkałem obok na Bemowie, faktycznie może wjedziemy zobaczyć!
Z koncertu chopinowskiego mama na pewno się ucieszy, sprawdzę na pewno!
Ogrody na dachu BUW są warte zwiedzenia? Jakoś nigdy mnie to nie przekonywało kurcze...

@AlexR a żebyś wiedział, że przejedziemy obok zobaczyć:D

@verton91 tą restauracja jest dobra czy po prostu stara? XD nie słyszałem o niej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lacik: a, no i ogród Saski. Ładne miejsce, park, znane, obok pomnik nieznanego żołnierza, sławne schody :p sporo architektury w zasięgu wzroku, zmiana warty itd

Blisko do knajpek, starówki.

Nowe Miasto. Moim zdaniem architektonicznie dużo ciekawsze niż jakieś nowe światy...
@OLLEKS na bazar Różyckiego mama jeździła po buty, mieszkałem kiedyś na Pradze nieopodal i już tam zajechaliśmy kiedyś;)
Skamiejke sprawdzę, dzięki!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lacik: sam jeszcze BUW nie zwiedzalem ale mam to na liście od 10 lat. Wszyscy polecają a na zdjęciach wygląda genialnie. Jeśli lubią architekturę plus zieleń to powinno się sprawdzić :)
@Lacik żarcie jest ok, Tatary, śledzie, rosołki itp, chodzi o klimat knajpy, ludzi w knajpie.
Ostatnio byłem tam z grupą znajomych z okazji pępkowego, poczułem się jak warszawski cwaniaczek z lat 80 :P
Takiego klimatu w knajpie jeszcze nie czułem, a chodzę sporo po knajpach w Warszawie:)
Ciekawe miejsce do odwiedzenia.

Jeśli chodzi o dobre jedzenie, "stary dom" ul pulawska, lub restauracja różana. Ale ceny w obu miejscach też "top" ;)
Stary
@Lacik: Lotos ma KLIMAT tam wszystko, łącznie z obsługą zatrzymało się w latach 90. Kocham to miejsce właśnie za to. Żarćie jest dobre, wódka jest zimna, a nóżki sztywne.
Z klimatycznych miejsc to jeszcze są Amatorska i bar Piotruś na Nowym Świecie, zwłaszcza ten ostatni, cinkciarsko-taksówkarski klimat trochę już uleciał, ale... no i jest jeszcze "stolik w SPATIFie", to już nie te czasy jak chodziło się z zeszytem pp autografy, ale
@Lacik: Gorąco polecam niewidzialną wystawę. Wchodzi się do pomieszczeń w całkowitej ciemności gdzie oprowadzają Cię osoby niewidome. Niespełna godzinna wycieczka, a daje dużo do myślenia z czym osoby niewidome na co dzień się borykają. Nie wiem czy to nie za mocne dla 70-cio latków ale może was zachęci!
https://niewidzialna.pl/
@Lacik: Stadion Narodowy to nie dość, że dużo chodzenia, to jeszcze nic ciekawego do oglądania. Ot dużo betonu. Jak będzie ładna pogoda, to do Łazienek pod pomnik Chopina, naprzeciwko są budynki rządu, a kawałek dalej ambasada Rosji i Belweder. W drugą stronę mijasz Trasę Łazienkowską, i niedaleko masz Sejm, ambasadę USA (oraz Szwajcarii, Kanady i Francji), Plac Trzech Krzyży, dawny Dom Partii, palmę na rondzie de Gaulle'a, i w prawo Muzeum
@PedzacaGuma tam byłem z narzeczoną i jest super, ale znając moich rodziców to im się nie spodoba :(
@mawojciech tata jest fanem sportu i akurat nie możemy iść na żużel w sobotę (komunia wnuka a mojego chrześniaka, stąd cała wycieczka :D) i bardzo chciał zwiedzić stadion to będzie miał!
A przejazd trasą ambasad i budynków rządowych zrobimy pewnie w formie safari - zwiedzanie z auta ;)
@Lacik: Jak wspomniałeś o bazarze Różyckiego to na Brzeskiej przy bazarze jest lokal o nazwie Pyzy, Flaki Gorące. Osobiście jeszcze nie byłem ale zamierzam się wybrać. Bardzo polecana miejscówka, szczególnie że lubią klimaty PRL. Klasyczne potrawy z tamtych lat podawane w słoiczkach a do popicia można wziąć oranżadę.