Wpis z mikrobloga

1562 + 1 = 1563

Tytuł: Wymarzony dom Ani
Autor: Lucy Maud Montgomery
Gatunek: literatura młodzieżowa
Ocena: ★★★★★★★
Tłumacz: Ewa Łozińska-Małkiewicz, Katarzyna Małkiewicz
Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
Forma książki: audiobook
Zanim napiszę swoją opinię na temat treści książki to kilka słów na temat paskudnej okładki. Nie mam pojęcia kto takie coś zaakceptował. Wygląda to jakby zrobili konkurs w przedszkolu na namalowanie najbrzydszej możliwej okładki i zwycięska nią została. ()

Przejdźmy do samej książki. Jest to piąta część przygód Ani. Ania jako świeżo upieczona mężatka wprowadza się ze swoim mężem do ich wymarzonego domu w Czterech Wiatrach. Doświadcza w nim dużo szczęścia ale i również zawodów. To mi się najbardziej podobało, ponieważ dotychczas w świecie Ani wszystko było dość cukierkowe, a tutaj sama Ania przestała być chodzącym szczęściem oraz inne postacie stały się bardziej wymiarowe właśnie dzięki mieszance szczęścia i nieszczęścia. Ogólnie mam wrażenie, że autorka bardziej napracowała się przy tej części, niż przy poprzednich (poza pierwszą, która wciąż jest według mnie najlepsza).

Jak ktoś zaczął czytać Anię to polecam czytać dalej. Dotychczas wszystko się przyjemnie czytało, niektóre części były nudne (jak Ania na Uniwersytecie) ale ogólnie seria trzyma poziom.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #literaturamlodziezowabookmeter
Owieczka997 - 1562 + 1 = 1563

Tytuł: Wymarzony dom Ani
Autor: Lucy Maud Montgomery
G...

źródło: comment_1652363518zLZKcAr0UkpNtqt9BfCAcI.jpg

Pobierz
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (7.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-06-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: szkoła, dzieci
Gatunek książki: powieść

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Ania z Szumiących Topoli (Lucy Maud Montgomery)
2\. Ania z Zielonego Wzgórza (Lucy Maud Montgomery)
3\. Ania na uniwersytecie (Lucy Maud Montgomery)