Wpis z mikrobloga

@ciemnienie: z pierwszym komentarzem się starałam i podeszłam na spokojnie, z drugim mniej, tak też się zdarza xd i zazwyczaj z pogardą reaguję na wyższościowe gadanie ludzi którym wydaje się że mają rację, a nic nie umieją uzasadnić i ich argumentacja jest kulawa, i bronią swoją niewiedzę i brak argumentów sarkazmem i obrażaniem. Więc jak wchodzę między małpy to trolluję i triggeruję, bo co pozostało. Od tego też jest mirko żeby
  • Odpowiedz
@ciemnienie:

rozumiesz, bo np. przeczytałeś w książce, ale nie jesteś w stanie tego odczuć, podejść z wrażliwością i delikatnością, wyrozumiałością, choć uważasz się za emaptycznego. To nie ja wymyśliłam, że antynatalisci są empatyczni, tylko sami antynatalisci się tak z dumą określają.

Nie muszę wszystkiego doświadczyć empirycznie by zrozumieć czyjąś sytuację. Tak samo nie jestem w stanie odczuć co czuje heroinista na głodzie, jednakże nie znaczy to że nie mogę czuć wobec
  • Odpowiedz
@God3nder:

Czy Ty wlasnie nazwales mnie megalomanem, bo smieje sie z ludzi z "odmiennym zdaniem",

Nauka czytania ze zrozumieniem się kłania ()

gdy sam wrzucasz "memy" na portal ze smiesznymi obrazkami, ktore smieja sie z ludzi z odmiennym zdaniem od Twojego? Trafilem bingo! Jestes do tego jeszcze hipokryta :D

Prosze powiedz, ze jeszcze jestes ateista i wojujesz z katolami, a swiadomosc bycia ateista powoduje, ze czujesz sie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@ciemnienie:

swoje potrzeby, które zaraz będą zaspokojne i płacz zniknie z bólem = cierpieniem.


Gdyby nie stworzenie odczuwającej je istoty to by w ogóle nie zaistniały i nie trzeba by ich zaspokajać. Zaraz, za 15 minut, za rok czy w pewnym momencie wcale.
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: ktoś cie oszukał, bo to co opisałeś nawet obok empatii nie stało. To nie jest zdolność odczuwania i rozumienia emocji innych ludzi i umiejętność "wejścia w ich buty". Raczej jakaś powierzchowna i sztuczna wrażliwosc na styl Cioci Kloci z kompletem porad, które nie za bardzo pomogą.

Jak mi jeszcze raz ktoś powie, że antynatalisci kierują się szczególną empatia, niedostępna dla zwykłego śmiertelnika, to po prostu parsknę śmiechem xd
  • Odpowiedz