Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do ludzi #programista15k. Ostatnimi czasy na linkedin wpada mi mnóstwo ofert pracy, zarówno polskich firm outsourcingowych jak i zagranicznych. Z opisu projekty zazwyczaj wyglądają ok, ale po wzięciu udziału w rekrutacji często klienci się wycofują albo są inne probemy, czasami wygląda to jakby rekruterzy robili sobie bazę kandydatów. Jak podchodzicie do takich ofert? Jak wyłapać te najlepsze aby nie tracić czasu na rekrutacje? Czy re oferty zagaraniczne, które dostajecie są coś warte? Może macie jakieś sposoby żeby odsiać ziarno od plew ;)
#programowanie
  • 11
@grzech_u: bo wiekszosc z tych ofert jest falszywa, firma wcale nie jest gotowa podjac decyzji o zatrudnieciu cie na reklamowanej stawce niezaleznie od tego jak wypadniesz na rozmowie.

malo tego, ja nauczony doswiadczeniem pierwsze o co cisne takiego rekrutera to kiedy jest w stanie umowic interview najwczesniej - najczesciej wtedy slysze "yyyyyy" i temat sie konczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) takze nie tylko oferte pracy coraz trudniej
@grzech_u: podsumowujac, cisniecie takiego kretyna z agencji o umowienie natychmiast rozmowy z klientem jest kluczowe, za duzo razy juz takiemu kretynowi wyslalem CV tylko po to zeby wyladowalo na blizej nieokreslonym stosie CV z ktorego nic dalej nie wynikalo
@grzech_u: na wstępie piszesz jakie są Twoje wymagania finansowe, jak odpiszą że to za ich budżetem to znaczy że to nie było ziarno


@zibizz1: mnie #!$%@? ostatnio jakis ziomek ktory najpierw sam sie do mnie dobijal ze stargetowaną ofertą, a jak mu podalem oczekiwaną stawke to sie doslownie oburzyl że łooo to za dużo jak na "taką rolę" jakiegos klepacza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

tylko ze
@grzech_u: Z doświadczenia mogę powiedzieć że można się czasem pomylić i ocena na pierwszy rzut oka może czasem być niedokładna.

Przykłady teoretycznie słabych ofert:
- oferta niedopasowana
- oferty pisane po polsku
- oferty od polskich firm
- rekruter wewnętrzny a nie zewnętrzna firma rekrutująca
- rekruter młody, małe doświadczenie
- CEO w roli rekrutera
- outsorcing

Ale oferta która spełnia kilka tych kryteriów może się okazać się bardzo dobrą okazją.