Wpis z mikrobloga

Dobra dziś kolejny wpis o moich żalach() Kupiłam od jakiegoś dziadka na olx Praktice super TL, wszystko miało grać i buczeć. Nawet przez telefon mi opowiadał że jego żona miała zakład fotograficzny i to ich osobisty aparat przywieziony z NRD. Odebrałam paczkę i okazało się że przysłona nie reaguje, jest cały czas otwarta. Obiektyw to Domiplan 2.8/50. Tym sposobem mam już w domu 2 obiektywy z zaciętą przysłoną( ͡º ͜ʖ͡º) Drugi to Pentacon electric 1.8/50. I teraz pytanie - macie jakiś poradnik jak rozkręcić obiektyw i go jakoś nasmarować? Wyjeżdżam w niedzielę i chciałam porobić jakieś zdjęcia a tu lipa - mam 2 aparaty, 2 obiektywy i wszystko niesprawne. Byłam w jedynym zakładzie foto u mnie w mieście i się dowiedziałam że oni już od roku nie wywołują sami zdjęć tylko wysyłają do Poznania(100km) i nawet nie podejmą się naprawy. HELP
#fotografiaanalogowa #fotografia
  • 8
@DoIores: a gdy naciśniesz bolec na obiektywie w okolicy gwintu do mocowania w aparacie to przysłona też nie reaguje?

Jak nie bangla to chętnie za jakąś niewielką kwotę to odkupię i umocuje na półce z analogami ;)