Wpis z mikrobloga

@Iduun: ale wiesz, że nie nagrzejesz tej płyty piekarnikiem bardziej, niż sam piekarnik może sie nagrzać?

Imo dowolny kamień można wpieprzyć do piekarnika i idzie na nim zrobic pizze, pytanie po co?

Jak serio jesteś pizzożercą, to za 200-300 zł można kupić piekarnik do pizzy elektryczny, który jest do takich rzeczy spoko.
@Jednorybek: piecyk do pizzy za 200-300zł nie będzie lepszy od dobrego piekarnika piekarnika (chyba nawet nie ma tak tanich). W pizzy liczy się skill i to co ludzie potrafią wyciągnąć z seryjnych piekarników to coś pięknego. Ćwicz, naucz się mąk a potem kup dedykowany piec w stylu jakiego F! albo innej kody. Imho zakup kamienia to spoko opcja.
ale wiesz, że nie nagrzejesz tej płyty piekarnikiem bardziej, niż sam piekarnik może sie nagrzać?


@Jednorybek: jak grzeje w swoim piekarniku na funkcji grill, teoretycznie max 250C to pirometr pokazuje mi na kamieniu do 300C. I porównując te piekarniki kopułowe do pizzy typu Spice Caliente a mój piekarnik to lepsze efekty mam w piekarniku. Kopułowe trzeba modować żeby wychodziła naprawdę dobra pizza.
@Memphi: no właśnie, średnio mi się widzi dawać 3x więcej forsy na alledrogo jeśli efekt finalny ma być identyczny. Choć rozmiar faktycznie mógłby być większy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Iduun: moim zdaniem zamiast płyty w piekarniku lepiej wychodzi patent - ciasto na rozgrzaną patelnię i do piekarnika najbliżej górnego grilla jak się tylko da.
Pamiętaj, że rozgrzewanie takiego kloca w piekarniku elektrycznym będzie trwało mega długo a prąd teraz tani jest.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Iduun: elegancko wypieka się na tym pizze.
Czasem ludzie piszą, że to impregnowane i może być szkodliwe, ale ja bym w to nie wierzył ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nalej_mi_zupy: Na moim przykładzie, stara leciwa kuchenka Amica. Grzanie sporego kamienia przez 90min (temp max grzałka góra-dół następnie sam grill). Wypiek trzech placków z przerwami na ich zajadanie - wynik 4,1 kWh łącznie. Uważam, że nie jest to dużo. Pieczenie trwa ~3 minuty, bez dodatkowych kombinacji z patelnią.
Oczywiście nie neguję tego sposobu, każdy robi jak mu wygodnie.