Wpis z mikrobloga

Moja opinia odnośnie tego, dlaczego dane kraje nie awansowały do finału:

1.Albania
Tutaj to wina chaotycznego stagingu i słabego wokalu. Prawdopodobnie jurorzy przejechali się po niej jak po burej suce, a i w krajach których nie ma albańskiej diaspory pewnie nie było zbyt dużo głosów. Piosenka całkiem fajna, ale w opakowaniu wyglądało to zbyt prowokująco a zbyt mało przekonująco.

2.Łotwa
Tu prawdopodobnie było bardzo blisko awansu, bo występ wcale nie był zły, a piosenka mogła się spodobać pewnej grupie osób (nie mi). Tu problemem prawdopodobnie była duża liczba tzw: ,,joke entry", przez co Łotwa aż tak się nie wyróżniła w tłumie. Mołdawia i Norwegia prawdopodobnie przyćmiły Łotwę, która występowała bardzo wcześnie.

5.Słowenia
Właściwie od początku byli skazani na pożarcie. Pomimo przyjemnego brzmienia i klimatu występu, to na tle konkurencji wypadają bardzo amatorsko (co wcale nie musi być wadą, no ale na eurowizji to nie przechodzi). Tak jakbyś oglądał jakiś występ na konkursie talentów w liceum.

7.Bułgaria
Nie ma w tej piosence nic na tyle dobrego, by przekonać fanów rocka do wysyłania głosów. Grupa docelowa (panowie po 40stce) zwyczajnie nie ogląda eurowizji, więc tych głosów nie zebrało się zbyt wiele.

11.Chorwacja
Przyjemne, ale nie zapadające w pamięć.

12.Dania
Po prostu ktoś musiał odpaść. Dania nie była najgorsza, ale do najlepszych było daleko. Bycie średnim to trochę za mało na awans.

13.Austria
Tragiczny wokal zabił ten występ. Szkoda, bo utwór bardzo dobry i był potencjał na rewelacyjny wynik. Nie zdziwie się, jeśli to było ostatnie miejsce w półfinale.

#eurowizja
  • 27
Niestety włoscy producenci też nie pomogli uczestnikom, kamerzyści i oświetleniowcy skopali robotę totalnie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Do tego scena była dziwnie zaprojektowana. Główna część mała, podest wielki, ale prawie nikt z niego nie korzystał. Wydaje mi się, że trudno było na niego wbiec i nie dostać zadyszki, bo był za daleko. Do tego jakieś mosty zwodzone z ekranami - WTF? Przez pierwsze trzy występy w ogóle nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@holka-kofolka: a czy przypadkiem praca kamery i oświetlenia to też nie należy do uczestników? Z tego co kojarzę, to krajowe ekipy zawsze reżyserują ich pracę. O Polsce zazwyczaj się mówiło, że u nas praca kamery leży - te wszystkie obroty do porzygu. No chyba, że w tym roku coś się pozmieniało, albo masz coś innego na myśli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzep_psiego_ogona: ja myślę że Łotwa była bliżej, na Albanię nie miał za bardzo kto głosować oprócz dużej diaspory w Szwajcarii i Austrii (chyba że Chorwacja i Słowenia, ale raczej może rozdali punkty między siebie). W każdym razie nie mogę się doczekać niedzieli jak już wrzucą punkty szczegółowe.
@Wypopkowicz: przypadek Islandii jest ciekawy, bo prasa na pokazie dla jury, była taka "no ciepła woda w kranie" i podobno nawet miały jakieś problemy techniczne (chyba z odsłuchem), ale nie pozwolono im powtarzać występu. Możliwe, że jednak to telewidzowie bardziej polubili ją niż jurorzy. W całym tym chaosie i dramatycznych balladach, taki spokojny, kojący kawałek mógł wydawać się miłą odmianą.
@yadzka95: co do Szwajcarii - zauważ, że system jest tak skonstruowany że nie ważne jak dużą przewaga głosów byłaby nad pierwszą piosenką w rankingu telewidzów nad 10, i tak maksymalne dostaną 12 punktów, co oznacza, że jeśli w tym roku była duża dysproporcja między wyjątkowo popularnymi piosenkami (Ukraina, Moldawia, Norwegia), a resztą stawki, to u tych mniej popularnych piosenek proporcja zdobytych głosów/punktów będzie działa na ich korzyść. Więc wystarczyło niewiele, by
całkiem możliwe, tylko nasuwa mi się pytanie, kto w takim razie głosował na Szwajcarię, że awansowali. Obstawiam, że poprawne jury mogło ją przepchnąć, ale aż tak?


@yadzka95: Oj wydaje mi się, że trochę głosów mógł dostać od widzów. Tzw. metoda na wnuczka ( ͡° ͜ʖ ͡°) czyli babunie pomyślały, że taki miły chłopak, dobrze mu z oczu patrzy, piosenka taka milusia. No i trochę grał na Sobrala,