Wpis z mikrobloga

@secondreality

ja wiem jedno memami nie przekonacie nikogo w to i co wierzy


Dziwnym trafem wraz z postępem i lepszym wykształceniem społeczeństwa laicyzują się i odchodzą od religijnych zabobonów(a dane statystyczne dla Polski są wyjątkowo optymistyczne, gdy porównamy zmianę liczby powołań, sakramentów i ludzi praktykujących na przestrzeni lat).
  • Odpowiedz
@secondreality: ja wiem jedno memami nie przekonacie nikogo w to i co wierzy jesteście imbecylami akurat ja nie jestem wierzący i takie smiecie jak wy przekonuja mnie że jesteście nic nie warci podludzie nie bedziesz mi prostaku mowił w co mam wierzyć


@secondreality: zaczynasz rozmawiać sam ze sobą. Dobrze więc, udanej dyskusji. ʕʔ
  • Odpowiedz
Najczęściej pod tym memem (a wklejany jest często) cytowany jest "Pięcioksiąg mojżeszowy".
Warto wziąć pod uwagę, że pięcioksiąg był czymś porównywalnym do kodeksu karnego tamtych czasów. Zawiera opisy kar za przewinienia (albo za to, co wtedy uważano za przewinienie, bo jednak czasy się zmieniły).

To tak jakby napisać "otwieramy polski kodeks karny na losowej stronie i robimy to, co jest tam napisane. Ten, który ostatni trafi do więzienia, wygrywa!".

Mały eksperyment: otwórz
  • Odpowiedz
Najczęściej pod tym memem (a wklejany jest często) cytowany jest "Pięcioksiąg mojżeszowy".

Warto wziąć pod uwagę, że pięcioksiąg był czymś porównywalnym do kodeksu karnego tamtych czasów. Zawiera opisy kar za przewinienia (albo za to, co wtedy uważano za przewinienie, bo jednak czasy się zmieniły).

To tak jakby napisać "otwieramy polski kodeks karny na losowej stronie i robimy to, co jest tam napisane. Ten, który ostatni trafi do więzienia, wygrywa!".

Mały eksperyment: otwórz nowy testament, księgi proroków ze starego testamentu, psalmy itp. i bez kombinowania (losowanie strony po 10-20x), znajdź karalną rzecz. Nie mówię, że ich nie ma. Mówię, że trafienie na to jest skrajnie mało prawdopodobne. Za to szukanie takich fragmentów w pięcioksięgu prawie zawsze oznacza sukces, bo jak wspomniałem, jest to kodeks karny.


@secondreality, patrz, da się? Ano,
  • Odpowiedz
@imlmpe:

Warto wziąć pod uwagę, że pięcioksiąg był czymś porównywalnym do kodeksu karnego tamtych czasów


Ale jednak z jakichś względów pięcioksiąg jest też elementem Biblii katolickiej, przecież nie tylko Nowy Testament
  • Odpowiedz