Wpis z mikrobloga

Czy spotkaliście się z taka sytuacja, że po #covid19 mieliście bardzo uciążliwy kaszel który trwa ponad miesiąc? Mam tak od lutego i nic mi nie pomaga. Ani sterydy ani nic. Kaszel bardzo suchy uciążliwy i cały czas podrażnione gardło. Odruchy wymiotne rano, coś strasznego. Piłem różne rozniste syropy bez powodzenia. RTG bez zmian, płuca czyste. Co dalej? Lekarz poz tylko kolejne syropy przepisuje. #pandemia #choroby #pluca #zdrowie
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fushnikov: po covidzie nie, ale po solidnym zapaleniu płuc kiedyś miałem, pół roku się bujałem nic nie pomagało. Ostatecznie przeszło jak przez pewien czas się wysypiałem lepuej, zrzuciłem troche kilo i łykałem witaminy.
@jast ale to sie zaczęło dokładnie w dniu złapania covidu. Od tamtej pory nie mogę przestać kaszeleć. Co najgorsze że zgaga mnie zaczęła łapać na rowerze czy na piłce a nigdy tego nie było. Powiem szczerze że już lekka depresja mnie bierze bo gówno męczy mnie to całą dobę. Sprawdze co to jest ale przeraża mnie gastroskopia. Straszne badanie.
no miewam. Po covidzie okropną zgagę. Zrzucałem na alko ale nie pije od tygodnia nic a dalej męczy strasznie. Co to jest?


@Fushnikov: proponuje dalsza diagnostyke w kierunku refluksu, jezeli diagnoza sie potwierdzi to wdrozyc odpowiednie leczenie
@Wejszlo
@TrueReligion
Powiem tak. Lekarz przepisał mi prokit i jakieś tabsy małe miałem brać codziennie na czczo ale jak zgaga przechodziła to od stawiałem i prokit i te tabsy. Brałem je doraźnie. Przed 30min wziąłem ten prokit i od 20 min nie ma kaszlu. A lekarz mówił że to raczej od żołądka kaszel bo mam podrażnienie gardła od zgagi. No ale jak można kaszleć od zgagi??
Jutro idę niech daje skierowanie na
@Fushnikov: byłam w trakcie pisania ale widzę, że @TrueReligion mnie uprzedził, jak najbardziej kaszel może być od refluksu, ludzie z zaawansowaną forma tej przypadłości tak mają. Ja miałam wykryty we wczesnej formie i szybko udało mi się to wyleczyć, jedynie co to nie mogę jeść cebuli, nawet troszkę.
Co nie zmienia faktu, że lekarz powinien cię wysłać albo na rezonans płuc - kaszel po covidzie, wypadałoby to sprawdzić xD a skoro
@Wejszlo zielona góra. Całe szczęście że mam zhdk więc nie będę czekać 5lat na gastro. No właśnie mówił o rtg i jak nie przejdzie to jedziemy dalej z tematem. Myślę że teraz da mi tomograf i od razu niech pisze skierowanie na gastro. I co brałaś na to?
@TrueReligion zobacz jaki człowiek głupi. Całe życie się uczy o swoich błędach. Wiem ze kiedyś miałem nadżerki i coś tam związane a dwa lata