Wpis z mikrobloga

#bmw #e53. Szwankował czujnik absu w kole. Rozkręciłem i oczom mym ukazała się jakaś taka nieładna breja w gnieździe i na samej wtyczce od czujnika. Czy to może być jakiś środek zabezpieczający elektronikę przed wilgocią? Chyba nie powinno go tam być, może ktoś coś grzebał wcześniej. Jest to zamontowane w takim miejscu, że żaden syf się tam nie dostaje - naookoło wszystko czyściutkie. Nowy czujnik już zamówiłem ale czy samo gniazdo powinienem jakoś specjalnie oczyścić przez montażem np. izopropanolem? Na pierwszym zdjęciu gniazdo w komentarzu wtyczka czujnika. Wołam też #e39 i #e46 bo mają bardzo podobne wtyki i czujniki.

#mechanikasamochodowa #elektronika
kot_paskowy - #bmw #e53. Szwankował czujnik absu w kole. Rozkręciłem i oczom mym ukaz...

źródło: comment_1652180361tNRljtmheZWqo2OMkKEfIN.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kot_paskowy: mnie też mechanik chciał na nowe czujniki naciągnąć, bo tam syf i korozją gorsza niż u ciebie.
Obciąłem kable przy wtyczkach, niestety były skorodowane nawet wewnatrz przewodu - musiałem po około 5cm skrócić, przedluzylem kawałkiem swojego, połączyłem na stałe lutując, trrmokurcze z klejem itd. i juz ponad 50tys km i problemu nie ma żadnego.

Jak kiedyś będzie trzeba rozebrać to tak samo obetne i poszukuje, tego nie ruszasz przez pół
  • Odpowiedz
@hrumque: Mechanik nie ma ty nic do rzeczy, sam 'zdiagnozowałem' bo nie chcę czekać miesiąc na termin u speców. Wczoraj z nowym czujnikiem przygotowanym do montażu stwierdziłem, że jest dodatkowy zonk bo w gnieździe/kostce został jeden pin od czujnika. Nie da się go wydłubać. Wymienię więc właśnie kostkę bo i tak jest w stanie takim sobie i zawalona tym specyfikiem ale znowu muszę czekać na dostawę części.
  • Odpowiedz
@kot_paskowy: Mechanki wykopkowe... wazelina techniczna, smar antykorozyjny... i co krwa jeszcze? xD
Tam nie ma nic być, syf jak syf który gromadzi się przez lata.
Oczyścić do zera i podpiąć, możesz sobie owinąć szczelnie izolacją na święty spokój :)
  • Odpowiedz
@kot_paskowy: Jak chcesz być mądry to proszę - https://www.realoem.com/bmw/pl/select po numerze VIN albo wybierz po prostu auto jakie masz. Wszystko wypisane jak na tacy łącznie ze smarami montażowymi.
Dodatkowo jeśli chcesz wiedzieć czy występowało jakieś zabezpieczenie smarne fabrycznie w danej części to wpisz jej numer w intrenecie i zobacz po zdjęciach np. wtyczek i będziesz pewien ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Valak: Tak jest, dzięki, znam tą stronę. I jeszcze bmw-fans.info, bardzo podobna. Czasem nie jest łatwo znaleźć konkretną część jak nie wiadomo gdzie jest rozpisana. Ale dałem radę. Gniazdo już wczoraj zamówione.
  • Odpowiedz