Wpis z mikrobloga

#niedajdupy

#alkoholizm #alkohol

22/19

Dzień dobry.
Nie pisałem niczego przez kilka dni, bo sam fakt otrzymania umowy o pracę nie był dla mnie jakimś wielkim wydarzeniem.

Ot praca jest.

Na pewno szczególnie zasługuje na uwagę moją fakt, że wciąż jestem trzeźwy.

W zeszłym tygodniu wypisałem się z PPK, bo mój pracodawca w poprzednim miejscu zamieszkania nie raczył nawet poinformować, że ma zamiar mnie wpisać do tego "funduszu emerytalnego".
A wczoraj dostałem zwrot 190 PLN, po odjęciu podatku dla ZUS.

Ponadto w drodze powrotnej z pracy po 22 zahaczyłem o żabkę żeby sobie dwie bułki kupić i znalazłem fartem 100 zł. Gdybym wszedł tam 5 sekund później to bym nie trafił takiego bonusu, ponieważ za mną wszedł od razu jakiś koleś.

Dzisiaj zapłacę właścicielce za kolejny miesiąc wynajmu pokoju i wciąż będę szukał dodatkowego zatrudnienia. Gdybym miał prawo jazdy to już dawno mógłbym mieć zajęcie, a tak niestety ale szukam.

Byłem pytać w kilku miejscach ale niestety bez pozytywnego wydźwięku, bo zwyczajnie nie potrzebują.

Tymczasem idę zrobić sobie kawę, zjem jakieś śniadanie i idę się przejść, póki mam czas wolny przed pracą.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za ciepłe słowa otuchy.
o.....o - #niedajdupy 

#alkoholizm #alkohol

22/19

Dzień dobry.
Nie pisałem niczego...

źródło: comment_1652161056h9M4jlI0Y53vjjOOxvhpnn.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 164
@oo__oo: Pracodawca cię nie poinformował, bo dla niego to obowiązek, żeby wpisać pracownika do PPK. Twój interes w tym, żeby się z niego wypisać.
  • Odpowiedz
@oo__oo: zdecydowanie lepiej zostać w ppk i wypłącać regularnie


@randomactsofkindness: wypłacając nie masz jakiegoś dużego podatku albo obowiązku zwrotu za ileś tam czasu?
Mi już się prawie 20k plnów odłożyło więc uznałem, że nie jest to taki zły biznes jak wyglądał na początku,
poczekam do krachu na giełdzie i pewnie zmienię zdanie
  • Odpowiedz
@randomactsofkindness: plus chyba z tego co wiem od środków na PPK nie są pobierane składki zdrowotne i inne #!$%@?, jedynie 30% na ZUS i podatek belki od zysków kapitałowych (zakładając że fundusz będzie na plusie xD), więc chyba się opłaca
  • Odpowiedz
pracodawca w poprzednim miejscu zamieszkania nie raczył nawet poinformować, że ma zamiar mnie wpisać do tego "funduszu emerytalnego".


@oo__oo: ehh, głupi polak nawet nie wie kto go okrada i dlaczego ()
  • Odpowiedz
@oo__oo: Problem w tym, że pracodawca nie może nakłaniać do rezygnacji, a informowanie o sposobie wyjścia z tego może być odebrane jako nakłanianie :D Acz, mógł powiedzieć o tym, że PPK u was funkcjonuje.
  • Odpowiedz