Wpis z mikrobloga

@Mega_Smieszek: Grając w same gry i tak nie ogarniesz połowy rzeczy, bo historia jest przeplatana książkami i bez ich przeczytania ma się przeskoki fabularne i człowiek się zastanawia, o cholerę w ogóle chodzi i co się dzieje. Jak odpaliłem HALO Infinit, po skończeniu HALO 5 to już wiedziałem, że nic nie wiem. Nie ma żadnego płynnego przejścia między częściami, ani nawet wyjaśnienia co i jak, chyba że ktoś pochłania resztę LORE
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mega_Smieszek: @lord_gervasius: W serialu jest Silver timeline czyli generalnie historia od nowa napisana. Ekranizacja zdecydowanie bardziej podoba się ludziom którzy w gry nie grali i śmiało można oglądać bez znajomości gier, książek i krótkometrażowych filmów.
@XanderPLXE: Ja obecnie ogrywam pierwszy raz Halo The Master Chief Collection i nie zauważyłem żebym czegoś nie ogarniał nawet biorąc pod uwagę fakt że ogrywam gry z tej kolekcji w kolejności jakiej zostały wydane czyli Halo, Halo 2, Halo 3, Halo 3: ODST, Halo: Reach i obecnie Halo 4. Co najwyżej polska lokalizacja w Halo 4 sprawiała że ma się trochę mindfuck bo jest tak zła że czasami zmienia znaczenie tego
@Extreme996: Poczekaj do Halo 5 i Infinite, historia między tymi częściami wyjaśniona jest w książka i zwyczajnie nic się nie spina bez dodatkowej wiedzy co się działo. Pierwsza trylogia jest w miarę ciągiem, bo to Bungie jeszcze robiło. Reach to prequel do pierwszej części, a ODST to spin off o właśnie ODST. 4-Infinit robiona jest przez 343 i oni poszli bardziej w target hardcorowych fanów z USA, którzy uniwersum HALO znają
@Extreme996: I tak jeszcze, między częściami pierwszej trylogii gier, dzieje się od cholery rzeczy. Między ostanią misją z 1, czyli ucieczki z Pillar of Autumn, a stacją Cairo na orbicie ziemi w HALO 2, jest jeszcze między innymi akcja, w której Jhon-117, wraz z ocalałymi spartanami z pierścienia i po zeszkleniu Reach (łącznie 5 spartan) dokonuje masakry w porcie Przymierza na flocie Proroka Prawdy, niszcząc 486 z 500 statków. I dopiero
@XanderPLXE: Tak wiem które gry robiło Bungie, a które 343 i że Reach to prequel btw czy tylko moim zdaniem remaster Halo 1 jest beznadziejny (nie szanuje w ogóle oryginalnego stylu artystycznego i niszczy klimat większości lokacji) a remaster Halo 2 jest świetny? No faktycznie wygląda na to, że dużo się działo, ale ja nie odczułem, żeby pomiędzy Halo a Halo 2 czegoś brakowało początek nawet fajnie się łączy z końcem
@Extreme996: Ludzie się czepiają HALO 5, bo w części misji nie gra się MC. Infinite go nie ignoruje, bo prostu między piątką, a infinit jest dziura fabularna w grach i to okropnie wielka, ale widać przyczynowość w fabule. Datowo jest to ponad rok akcji, której nie ma w grach. HALO 5 kończy się 5 października 2558, a Infinite zaczyna 13 grudnia 2559. Nie trzeba ograć, można obejrzeć wszelkie cutscenki i dialogi