Wpis z mikrobloga

To jest Londyn tak więc zbudowali zapewne Irlandczycy (którzy w XIX wieznym Londynie za białych raczej nie uchodzli) za pieniądze z rabunku i niewolniczej pracy hindusów, czarnychi i azjatów.¯_(ツ)_/¯


@Towarzysz_Moskvin:
Czyli zarówno w Irlandii, Indiach i Afryce i na bliskim wschodzie znajdę wiele podobnych budowli i pomników?
  • Odpowiedz
@Kontestator: Nie, bez rezysera i aktorow nie masz calego filmu, bez podawaczy kawy nie masz kawy. Murarze i ciesle mogli byc bardzo latwo zastapieni, jest to cos nieunikalnego, trywialnego i powtarzalanego.
Unikalny jest za to artysta ktory robil te rzezby, projektant i sponsor, bez nich nie byloby nic.
  • Odpowiedz
@dekorator: ale jakie urojenia xD? Przecież na tym to polega. Maciuś z warmińskiej wsi przez chwilę poczuje się lepiej jak sobie pomyśli, że ludzie o takim samym kolorze skóry jak on coś osiągneli.

Tak samo jest z płcią xD większość noblistów to mężczyźni -> chłopy mądre -> ja mądry -> baby głupie
  • Odpowiedz
@dafto: Rozróżnij pkb od udziału w światowym pkb oraz weź pod uwage ile owego pkb było od XVIII wypompowywane do UK. I tak udział sukcesywnie się zmniejszał pod brytyjską okupacją

Przypominam że w swojej ignorancji jeszcze chwile temu twierdziłeś że

A takie Indie, gdyby nie Brytole, to dziś w najlepszym wypadku byliby w tym samym miejscu, tylko bez kolei i dróg.


I do tej madrosci odnosił się mój wpis
  • Odpowiedz
@zadrawoku: Musisz sobie uswiadomic ze stwierdzenie "biali sa wspaniali" nie oznacza ze "wszyscy biali w tym ja jestesmy wspaniali" tylko "przytlaczajaca wiekszosc bialych jest wspaniala". Reszta to twoje urojenia.
  • Odpowiedz
The Indian economy was large and prosperous under the Mughal Empire.[90] During the Mughal era, the gross domestic product (GDP) of India in 1600 was estimated at 22% of the world economy, the second largest in the world, behind only Ming China but larger than Europe. By 1700, the GDP of Mughal India had risen to 24% of the world economy, the largest in the world, larger than both Qing China and
  • Odpowiedz
@Atreyu mogli budować murzyni niewolnicy. Ale wystarczy zobaczyć kraje w Afryce żeby zobaczyć że czarnych krajach jedyne co umieją wybudować to chatkę z gówna. A do wszelkich innych muszą sprowadzać inżynierów z innych krajów. Teraz Chińczycy budują na potęgę w Afryce
  • Odpowiedz