Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 29
Jakbyście się zastanawiali co myśli popyt potencjalny o kupnie teraz mieszkania, to macie ankietę od Narkuna.

To chyba wyjaśnia odpowiednio tym co myślą jeszcze o wyjściu z inwestycji po cenach z końca 2021. Jest to w zasadzie niemożliwe bez obizki ceny, no chyba, że znajdziecie wyjątkowego frajera.

Także nieruchy "to the moon" ale za około 5 lub więcej lat XD

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #stopyprocentowe
Pobierz
źródło: comment_16520324044IME63JgoHSDmcqmu6mhpL.jpg
  • 16
@ProfesorEkonomiiAdamG: No kazdy potencjalny kupiec nierucha obserwuje Tomka? XD No wątpię ze typowy klepacz kodu z korpo który chce sobie kupić klitke obserwuje branżowe konta ( ͡° ͜ʖ ͡°) chce kupić to popatrzy na oferty, obejrzy ze 3 filmiki na YT państwa piesto albo midela a nie będzie obserwował konta twitterowe i udzielał się w jakiś ankietach xD
@pastibox: Przecież teraz jest bardzo dobry moment bo skończył się wyścig szczurow, można obejrzeć wybudowane bloki i negocjować. To samo na wtórnym, bo ludzie wystawiają po parę miesięcy i nic. Do tego w banku można negocjować niską marże która będzie procentować jak już stopy spadną.

Chyba że ktoś może czekać minimum dwa lata, bo ceny nie spadną w miesiąc ani dwa.
To samo na wtórnym, bo ludzie wystawiają po parę miesięcy i nic.


@kaaban: no i to tworzy presję na ruch ceny w dół. Warto poczekać.

@Corona_Beerus: Oczywiście to tworzy presję na ruch w dół, ale rynek nieruchomości to nie jest rynek elektroniki w marketach, nikt nie będzie się zabijal i licytował na śmierć i życie

Oczywiście chodzi mi o zakup okazyjny albo po negocjacji.

I mówię to jako spadkowicz
@PandaCKratka: ale czy ja wymieniłem jakieś twoje mityczne 20%?????
Ja uważam że nawet jak 5% spadnie to pękną odbyty i to fest - to może dać jeszcze większa presję w dół. Patrząc po tym co się dzieje: tzn już jest płacz gruby kredyciarzy że rata 2 razy większa a kredytu to spłaty w #!$%@?. To są ogólnie stany blisko depresyjne - nic śmiesznego. Wyobraź sobie co będzie się działo w głowach
@Corona_Beerus: Watpie ze typowy Kowalski pozbędzie się mieszkania w promocyjnej cenie jeszcze przy aktualnej sytuacji na rynku najmu. A co do ofert fiperow to pewnie czesc popłynie ale to raczej dużego ruchu się nie spodziewam (chyba ze tam są same janusze to być może coś się poruszy). Na pierwotnym to zależy jak bardzo dany deweloper jest zalewarowany, ci najmniejsi mogą mieć kłopoty ale to pokażą najbliższe kwartały.