Wpis z mikrobloga

@EnderWiggin: Ależ zapraszam smutnych panów, wszystkie zgody są, naboi nie zabieram więc mogą mi tylko pogratulować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@josedra52: Oczywiście, każdy przedmiot oddaje w osobnym woreczku strunowym, opisany metryczką ze współrzędnymi gps, opisem przedmiotu i przybliżoną głębokością zalegania
@Temeraire: Lasy, a właściwie jeden. Stare drogi i nieistniejące wsie mimo że przeszukane to nadal co niecoś oddają ( ͡° ͜ʖ ͡°) Polecam apkę vetus maps do sprawdzania starych map i stronę arcanum maps - fajnie można nakładać na teraźniejsze mapy
@Karier a co resztę Ci odesłali? @Temeraire Musisz wysyłać wszystko co znajdziesz? Co ile czasu? Raz w roku? Nie można tego jakoś prze maila załatwiać a odsyłać tylko to co chce konserwator? Nie widzę jakoś wysyłania dziesiątek monet prl albo guzików
@piotr-antyn: Przy wniosku o zgodę na poszukiwania zabytków musisz ułożyć harmonogram i plan poszukiwań. W nim proponujesz na jakich zasadach zdasz przedmioty. Ja zdaję pod koniec trwania zgody osobiście je zanosząc. Opisane metryczkami w woreczkach strunowych. Nie oddaje przedmiotów, które są powojenne, pospolitych łusek, pocisków, szrapneli ani oczywistych śmieci. Nie wiem czy mailowo przejdzie, bo często trzeba się przyjrzeć przedmiotom żeby je ocenić