Wpis z mikrobloga

Tani kredyt:

Wibor? Co to jest? Jakieś nic nie znaczące gówno xD Beka ze spierdoxów na wynajmie / mieszkających ze starymi, spłacę sobie kredyt w 5 lat i będę mieć WŁASNE mieszkanie, a wy co? Gówno xD


Drogi kredyt:

Wibor to literalnie kradzież! Powinno się pozwać banki za to, że podwyższają mi kwotę spłaty kredytu! Nikt nie wie skąd to się bierze!!!!!!!! Tak być nie może!!!!!!! Panie rząd pomuuuuuuuszzzzzzzz!!!!!!


#nieruchomosci #kredythipoteczny #bekazkredyciarzy #stopyprocentowe
niochland - Tani kredyt:
Wibor? Co to jest? Jakieś nic nie znaczące gówno xD Beka ze ...

źródło: comment_1652010339wThI8FHrErgSoBxuLK8uAQ.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niochland: no straszna beka, ze ludzie chcieli miec wlasny kąt do mieszkania. Ubaw po pachy.

Wibor to literalnie kradzież!


@niochland: owszem, udzielanie kredytow na zmienny procent to kradzież, cywilizowane kraje maja staly procent na 5-7 lat
  • Odpowiedz
@AgentGRU: Nikt nikogo nie zmusza do posiadania mieszkania/domu i brania kredytów ¯\(ツ)_/¯
Skoro ktoś przeżył do 25-30 roku zycia bez kredytu to znaczy, że potrafi to zrobić kolejne 30-50 lat ¯\
(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@niochland: XDDDD no tak mieszkanie u rodziców bez kredytu, wystarczy jeszcze pomieszkać z nimi 30 lat i kupić za Gotówkę że ja na to wcześniej nie wpadłem...
  • Odpowiedz
XDDDD no tak mieszkanie u rodziców bez kredytu, wystarczy jeszcze pomieszkać z nimi 30 lat i kupić za Gotówkę że ja na to wcześniej nie wpadłem...


@DarkZizi: Sorry ale za komfort się płaci xD Chcesz mieć lepsze warunki czegokolwiek gdziekolwiek? Musisz więcej zapłacić

Wiesz dlaczego ludzie bogaci mogą sobie pozwolić na większy komfort życia? Bo ich na to stać
Jeżeli cię nie stać na komfort własnego mieszkania - mieszkasz ze starymi, albo kupujesz mieszkanie o niższym standardzie w
  • Odpowiedz
Jeżeli cię nie stać na komfort własnego mieszkania - mieszkasz ze starymi


@niochland: po to właśnie wymyślono kredyty hipoteczne, żeby człowiek w normalnych warunkach mógł spłacać zadłużenie

albo kupujesz mieszkanie o niższym standardzie w Bździszynie
  • Odpowiedz
@Krupier: Nazywanie darcia ryja przez paru roszczeniowcow "aferą" jest mocno na wyrost. Niektórzy po prostu nie rozumieją wskaźnika i tego, że WIBOR 6m wycenia średnią stopę za najbliższe 6 miesięcy i uznają to za przekręt.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Anien: tak, tak, wiemy. To magiczne "dyskontowanie przyszłości" przez wiborek wyliczane na podstawie nieistniejących transakcji. XD

BTW, coś średnio wywróżyli skoro wiborek ustalili na 6,5%, a stopa wynosi 5,25.

Ale nie no, wszystko jest git, dobry przekaz idzie, wibor 100% legit, no scam.

A w sumie to może niech banki sobie wyliczą wiborek na 5 lat do przodu i niech już dziś biorą kasę po tym procencie, co? Będzie git?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Krupier: Jeśli ktoś miałby kredyt z aktualizacją oprocentowania co 5 lat, to w sumie tak - byłoby git. Uwaga, dokładnie tak działa stała stopa na 5 lat xD A jak nasz aktualizacje co 6 miesięcy na bazie WIBOR 6m, no to banki szacują właśnie średnią stopę przez te 6 miesięcy.

Zdajesz sobie sprawę, że w ciągu ostatnich miesięcy WIBOR był właściwie zaniżony względem średniej kroczącej wartości stopy procentowej? Czyli oznacza
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anien: tak, mogę mieć podwyżki (i obniżki) co miesiąc, w czym problem? Jest wibor 1M, niech banki go stosują do hipotek i będzie wszystko w miarę jasne, proste i uczciwe.

Ale nie robią tego bo na 6m i 3m mają obecnie dodatkowy zarobek. Kto sam z siebie zrezygnuje z łatwego zarobku poniesionego zerowym kosztem?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Krupier: Przecież ci napisałem że takie rozwiązanie z WIBOR 1M byłoby jeszcze droższe dla kredytobiorców, czyli zapłaciliby więcej odsetek - nie wiem gdzie tu widzisz dodatkowy zarobek dla banku.
  • Odpowiedz
Wolałbym całą wypłatę wywalać na wynajem niż mieszkać u matki za piecem w wieku 25 lat. Wstyd jak uj XD Wychowujemy, niezdarne, niezaradne, nie przystosowane społeczeństwo do dorosłego życia na własny rachunek i własną odpowiedzialność
  • Odpowiedz