Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 468
O ja cię to jest zdecydowanie najlepsze mięso jakie jadłam. A robiłam kilkadziesiąt wersji żeberek. 8 godzin 100 stopni a potem 160 30 minut. Nie miałem niestety bbq na glazurę ale i tak kozak. Przyprawa zwyczajna do mięs, ale lepiej zrobić samemu na bazie chilli i papryki wędzonej.
No orgazm. Mięsa jest delikatne, soczyste, odchodzi od kości. Wkurzają mnie tylko te chrząstki na końcu bo mam odruch wymiotny ja taka rozgryze no ale taka cecha żeberek ( ͡ ͜ʖ ͡)
Polecam, absolutne top 3 mięs.
#dieta #gotujzwykopem #keto
Itslilianka - O ja cię to jest zdecydowanie najlepsze mięso jakie jadłam. A robiłam k...

źródło: comment_1652004070Vlokx4pLsMJ9Qs4hHFQCID.jpg

Pobierz
  • 100
@Itslilianka: Skąd wiesz,że nie przepadasz skoro są dla ciebie nowe, czyli nie próbowałaś? Ja też lubię prostą kuchnie, ale lubię też każdą inną. Nie ma co się zamykać bo w taki sposób rosną ignoranci. Ja staram się robić tak żeby restauracja była w mojej kuchni, ale uwielbiam je odwiedzać bo to kształtuje, inspiruje, można podpatrzyć jak robią to profesjonaliści i jest klimat.

Nie wiem o co pytasz więc nie wiem co
Ziemniak43212 - @Itslilianka: Skąd wiesz,że nie przepadasz skoro są dla ciebie nowe, ...

źródło: comment_16520074612v10Fa1kqsooZPaCNvaSJ0.jpg

Pobierz
@Itslilianka: ostatnio robiłam pinchos, podobne jadłam wcześniej w knajpie: małe drożdżowe maślane bułeczki, na to mięsko i konfitura z czerwonej cebuli + dżalapinio lub marynowana czerwona cebula i ser pleśniowy.