Wpis z mikrobloga

@Vermeerrr: Hej, czy jest możliwość odbudowania komórek nerwowych? Przez narkotyki mam różnego rodzaje neuropatie. Mam zaburzenia czucia w rękach i nogach. Gdy byłam u neurologa prywatnie mówił ze to na tle nerwowym i mnie wysyłał do lekarzy psychiatrów. Ja jednak podejrzewałam, ze chodzi o grubszą sprawę i faktycznie mam uszkodzone nerwy. Rozważam jeszcze samobójstwo, bo coraz gorzej fizycznie się czuję. Mam problem z trzymaniem przedmiotów w ręce bo mi wypadają..

#neurologia #medycyna #choroba #nerwy
  • 16
czy jest możliwość odbudowania komórek nerwowych?


@Vermeerrr: jeżeli pytasz w kontekście chorób neurodegeneracyjnych, które prowadzą do stopniowej degeneracji i obumierania komórek nerwowych, odpowiedź brzmi: nie.

Niestety dojrzałe komórki układu nerwowego (z bardzo nielicznymi wyjątkami) nie mają tendencji do odrastania czy powielania się. Oznacza to, że jeśli ulegną uszkodzeniu lub obumrą, nie mogą zostać naprawione czy zastąpione nowymi strukturami, dlatego efekty tych schorzeń są trwałe i nieodwracalne.

Choroby neurodegeneracyjne obecnie są jednostkami
@Vermeerrr: Daj spokój, to spacer po plaży na skali tego co można zamieszać i jak długo. Pewnie po prostu nerwica. Ale jak chcesz pogadać o takich tematach to nie na "ogólnym" ;)
amfetamina, pol pixy, ziolo alko w jedną noc.. Jestem kobietą. I skończyli się jak skończyło.


@Vermeerrr: ile razy byłaś na detoksie i w ośrodku? bo przy takim zestawie, aby się dorobić neurodegeneracji to trzeba się postarać i spędzić długie lata na rozwijaniu nałogu, który powinien w pierwszej kolejności uszkodzić także inne narządy
@ameneos: ale to się zaczęło 23 maja 2018 z dnia na dzień kiedy przedobrzylam te substancje. Nie pamiętam nic z tamtejszej nocy. Podobno cała drżalam. Kilka dni później miałam drgawki, uczucie hełmu na głowie, ból pleców tak silny jakby ktoś mi żelazkiem jeździł