Wpis z mikrobloga

Na tych wszystkich konferencjach/przemówieniach ani razu nikt się nie zająknął o osobach, które akumulują kapitał w PLN.
Istnieją tylko konsumenci, kredytobiorcy, państwo i firmy na kredytach obrotowych.

Na prawdę mamy już tak zdegenerowaną gospodarkę, że nikt nie bierze już nawet pod uwagę, że na inwestycje np. w firmę można zaoszczędzić? To zjawisko tak marginalne, że nikt o tym nawet nie wspomina?

#nieruchomosci #ekonomia #nbp #rpp
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdzie teoretyzuje, przecież pokazałem Ci oficjalne statystyki - czyli fakty?


@LaurenceFass: Pokaząłeś statystki, że wielkie amerykańskie "start-upy" farmaceutyczne nie biorą kredytów. Zerowe przełożenie na przeciętny biznes.

To co robię (nie mam zamiaru tu się uzewnętrzniać) nie ma żadnego wpływu na
  • Odpowiedz
Tam akurat były europejskie.


@LaurenceFass: Bez znaczenia - no chyba że uważasz, że udział start-upów w naszej gospodarce jest aż tak potężny, by poświęcać im uwagę na konferencjach. Inna rzecz, że dane nie brały pod uwagę wpływu pochodzenia kasy na sukces przedsiębiorstwa, ale już mniejsza z tym.
  • Odpowiedz
nie potrafisz odnieść się merytorycznie do faktów


@LaurenceFass: Odniosłem - wskazałem, że "fakty" nijak nie odnoszą się do tezy którą stawiasz, dotyczą głównie innych rynków, żaden z nich nie był sprawozdaniem finansowym pokazującym jak zbudować spółkę bez udziału kredytu oraz wskazałem z jakiego powodu głupim jest korzystanie z usług "aniołów biznesu" (czyli sprzedaży przyszłych zysków).

Nie wiesz kim jestem


@LaurenceFass: Wystarczy że wiem, że nie masz nic wspólnego
  • Odpowiedz
"na biznes można zaoszczędzić".


@LaurenceFass: Na przykład kilkaset milionów na startup biomedyczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Można tez wygrać w totolotka, ale zarówno wygranie w totolotka jak i konsumowanie własnych kapitałów na biznes to koszmarnie złe strategie - choćby dlatego, że pakując 100 tysięcy z oszczędności tracisz teraz sto tysięcy, a pakując 100 tysięcy z kredytu spłacasz ko rocznie kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy. Matematykę zostawiam po twojej stronie,
  • Odpowiedz
Na przykład kilkaset milionów na startup biomedyczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Filipterka25:
No, ale te przykłady też nie były z kredytów tylko inwestycji zewn. podmiotów.

Poza tym te medyczne to względnie niewielki wycinek startupów.
  • Odpowiedz
No, ale te przykłady też nie były z kredytów tylko inwestycji zewn. podmiotów.


@LaurenceFass:

Dobra, uproszczę. Masz dostać od rodziców fajną konsolę. Z tym, że musisz dopłacić 1250 złotych. Konsola jest warta 2500 złotych, masz kieszonkowego 200 złotych miesięcznie.

Wolisz pożyczyć od brata 1250 złotych i oddać mu w rok w ratach po 125 złotych miesięcznie 1500 złotych, czy może sprzedać mu połowę udziałów i nie mieć dostępu do konsoli
  • Odpowiedz