Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam wszystkich serdecznie. Jestem tegorocznym maturzystą. Nie mam żadnego pomysłu na siebie i swoją przyszłość. Nie mam zainteresowań, nie mam znajomych, nie mam pasji. Nie robię nic w czasie wolnym poza nauką, czytaniem książek i graniem w gry komputerowe.
Chciałem iść na studia, ale ja nie wiem nawet na jaki kierunek mógłbym iść. Oceny w LO miałem bardzo dobre (czerwony pasek). Rozszerzenie piszę z angielskiego i matematyki. Nie interesuję się programowaniem oraz informatyką, na filologie też mnie nie ciagnie, angielski mam na poziomie C1, bo od 1 klasy szkoły podstawowej chodziłem do szkoły językowej. Gdzieś pójść bym chciał, ale gdzie to nie mam zielonego pojęcia.
#matura #studia #wybor #przyszlosc

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #627568d4e21a371902cacab3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 22
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: może wizyta u jakiegoś doradcy zawodowego czy coś takiego xD. Tak po pierwszym przeczytaniu twojego posta to bym rzucił coś w stylu zrób sobie gap year, idz popracuj w różnych zawodach i zobacz co ci się podoba a potem się w tym kształt ale to troche mrzonki bo łatwo napisać a gorzej z wykonaniem. Po takim gap year też możesz mieć problem z powrotem na studia bo jak się człowiek
  • Odpowiedz
Chciałem iść na studia, ale ja nie wiem nawet na jaki kierunek mógłbym iść.

Gdzieś pójść bym chciał, ale gdzie to nie mam zielonego pojęcia.


@AnonimoweMirkoWyznania: przy takim podejściu, to nie ważne jaki kierunek wybierzesz i tak będzie źle
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: może jedź do pracy na wakacje na zachodzie Europy, odłóż hajs, i wyjedź na rok czasu w podróż po cywilizowany świecie to poznasz mnóstwo różnych ciekawych osób a i może trafisz na to co lubisz robić.

Młodzi z zachodniego świata tak właśnie robią i uważam że lepiej tak zrobić niż wpakować się w złe studia na siłę.
  • Odpowiedz
i tak na politechnikę byś nie nie dostał bo tam potrzebna fizyka więc z taką maturą masz raczej mocno zawężony wybór.


@MajorMeme: nieprawda xd. Z rozszerzoną matmą i ang dostanie się na większość uczelni poza jakaś infa na PW albo PWR bo tam chyba wymagają fizykę. Np. agh, pk, pośl nie wymaga fizyki.
  • Odpowiedz
UśmiechniętaŚwinka: @mlodyernest ale z tym że odpowiedzialne kierunki nie są dla opa to prawdopodobnie prawda. Typ sam pisze że jest nijaki, więc pewnie do jego charakteru pasują zawody, gdzie jest wymagana sumienność, systematyczność i poniekąd taka jakby sztywność z byciem dobrym pracownikiem a nie np. szefem lub wykonywanie wolnego zawodu.

Nie chcę mówić bzdur, że ktoś się uczy=posłuszny, ale z opisu wychodzi dobre dziecko rodziców, więc pytanie, czy op ma choćby
  • Odpowiedz
CzarnyRozbójnik: Nie każdy musi iść na studia, a już na pewno nie po maturze. Zrób sobie testy mtbi, gallupa, jak będziesz wiedział jakie masz predyspozycje to możesz poszukać zawodów które je wykorzystują. I dopiero jeśli ci coś się spodoba, możesz zrobić research: poszukać jak pracują osoby na YouTube (czasem ktoś opowiada), ogarnąć podstawy danej dziedziny żeby zobaczyć czy fajne, wejsc na jakieś grupy na FB. I wtedy dopiero ewentualnie jeśli trzeba
  • Odpowiedz