Wpis z mikrobloga

Mam pytania w związku ze zdjęciem:
1) co to umundurowanie żołnierza który idzie?
2) jest jakaś oficjalna wersja co tam się wydarzyło? Czytałem że to oddziały dywersyjne ostrzeliwały budynki by wprowadzić zamieszania,ale natknęli się na żołnierzy którzy się tam znajdowali....i cała akcja działa się już na trawniku
@PIGMALION:

1) co to umundurowanie żołnierza który idzie?

Ukraińska obrona terytorialna

2) jest jakaś oficjalna wersja co tam się wydarzyło? Czytałem że to oddziały dywersyjne ostrzeliwały budynki by wprowadzić zamieszania,ale natknęli się na żołnierzy którzy się tam znajdowali....i cała akcja działa się już na trawniku

Na początku wojny jak ruskie wchodziły na przedmieścia kijowa to wjeżdżały tam grupy zwiadowcze tylko nikt z orków nie podumał i dostawali w #!$%@?
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wojna-rosja-ukraina-rosjanie-w-kijowie-grupy-zwiadowcze-zneutralizowane/zqc4l1d
@Don_kiszot: Nie do końca. W Kijowie i okolicy były "śpiochy" czyli tzw. kolaboranci Rosyjscy. Wraz z atakiem wojsk Rosyjskich, oni tez dostali sygnał do ataku (robić syf wewnątrz miasta). Problem polegał na tym... że oni tutaj ukradli 2 pojazdy, i pojechali do kijowa, gdzie od razu zostali zabici. W sumie cała ta akcja była bez sensu, bo wojska Rosyjskie były za daleko.