Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Na studiach matematycznych, mam więcej filozofii, niż chociażby matematyki dyskretnej.
Może gówno wiem na temat grafów, teorii gier, czy kombinatoryki, ale będe ekspertem z #!$%@? fenomenologii czeskiej i polskiej, ewentualnie będe wiedział co uważał niemiecki schizofrenik który zmarł 300 lat temu. Ja jebe
#studbaza #matematyka #zalesie
  • 12
  • Odpowiedz
@RedveKoronny: chyba po WAT (zbrojeniówce) tylko miałbyś okazję do wypróbowania takich zabawek. Juniorzy klepią CRUD-y, a takie rzeczy klepią seniorzy do postaci bibliotecznej, więc potem juniorzy i midowie nie mają okazji wpływać na algorytm, a raczej go używają.
  • Odpowiedz
@RedveKoronny: No a ja myślę, że na studiach matematycznych powinniśmy zdobyć ogólną ogładę matematyczną, a nie katować studentów jakimś algorytmem Dijkstry XD Jak ktoś jest masochistą, to niech idzie na informatykę

A co ty mówisz o Kancie to nawet nie próbuję zrozumieć, bo pewnie jakiś profesor przygłup opowiada głupoty, zamiast nauczać, po prostu wyśmiewam sympatię do matematyki dyskretnej
  • Odpowiedz
@RedveKoronny: Co jak co, ale w matematyce spory filozoficzne bywają istotne i angażowali się nie najwybitniejsi matematyce, jak Hilbert, Cantor, Brouwer czy Frege.
  • Odpowiedz
@RedveKoronny: Zaznaczam, że nie znam szczegółów, ale najważniejszy chyba będzie spór formalizm vs logicyzm vs intuicjonizm. Także sporo matematyków wyrażało obiekcje wobec teorii mnogości z powodów czysto filozoficznych.
  • Odpowiedz